Mīti un patiesība par dermatoloģisko kosmētiku. Skaidro ārste un skaistuma konsultante

21-03-2019

seja1

Pieejamais ādas kopšanas kosmētikas klāsts šobrīd ir tik plašs, ka izvēles priekšā var viegli apjukt. Netrūkst arī mītu par kosmētikas lietošanu un izvēli. Padomos, kā izvēlēties kosmētiku, kas ir dermatoloģiskā kosmētika un ar ko tā atšķiras, dalās ārste-dermatoloģe Lauma Valeine un BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.

Uz pētījumiem balstīta kosmētika

Mūsu āda ir mūsu vispārējās veselības spogulis. To vēlamies redzēt skaistu, veselu un starojošu. Liela loma mūsu ādas laba izskata un labsajūtas nodrošināšanai ir kosmētikai, ko izvēlamies. Lai tā sniegtu vēlamo rezultātu, tai jābūt pārbaudītai, efektīvai un mūsu ādas vajadzībām piemērotai. Speciālisti uzsver, ka visdrošāk ir izvēlēties dermatoloģisko kosmētiku, jo tās sastāvs ir pārbaudīts un efektivitāte zinātniski testēta.

Dermatoloģe L.Valeine skaidro – dermokosmētikā ir mazāk smaržvielu un citu vielu, kas var kairināt ādu. Visa dermokosmētika ir dermatoloģiski testēta, un tai varam uzticēties – ja tā sola, ka mitrinās ādu vai samazinās apsārtumu, tad tam var ticēt, jo tas būs pārbaudīts zinātniskajos pētījumos.

Dermokosmētika ir piemērota gan sievietēm, gan vīriešiem. Tās iepakojums mēdz būt vienkāršāks un ne tik uzkrītošs kā plaša patēriņa kosmētikai. Tas skaidrojams ar to, ka lielākais uzsvars tiek likts uz produktu sastāvu un efektivitāti, nevis dizainu. Dermokosmētikas klāsts aptiekās ir ļoti plašs, dermokosmētikas līdzekļus piedāvā pasaulē plaši atzīti zīmoli.

Vai drīkst “jaukt” kosmētikas zīmolus?

Bieži vien ražotāji piedāvā veselas produktu sērijas noteiktiem ādas tipiem vai konkrētu ādas problēmu risināšanai. Tādēļ nereti rodas jautājums, vai vienlaikus varam lietot dažādu ražotāju produktus vai tomēr labāk vienlaikus lietot viena ražotāja vai produktu līnijas produktus? Kā skaidro L.Valeine – uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes.

Ir produkti, kas darbojas sinerģiski, proti, pastiprinot cits cita iedarbību. Parasti tas arī ir norādīts uz šo produktu iepakojuma. Taču neviens zīmols nav perfekts jeb tāds, kurā visi līdzekļi ir perfekti un vienam cilvēkam piemēroti. Tādēļ ārstes viedoklis ir, ka mēs varam izvēlēties sev piemērotākos līdzekļus no dažādiem zīmoliem un tos kombinēt, līdz atrodam sev vēlamo kombināciju.

Kā izvēlēties sev piemērotāko?

Kā no daudzajiem kosmētikas zīmoliem un produktiem izvēlēties tieši sev vispiemērotākos? BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko uzsver, ka vislabāk ir sākt ar speciālista apmeklējumu, jo bieži vien dzīvojam ar diezgan aplamiem priekšstatiem par savu ādas tipu un stāvokli.

Vislabāk Jūsu ādas tipu un stāvokli Jums palīdzēs noteikt ārsts dermatologs vai ādas stāvokļa pārbaudes veikšana aptiekā. Šīs pārbaudes tiek veiktas ar sertificētu un pārbaudītu aparatūru. Tā nosaka ādas elasticitāti, mitruma līmeni, melanīna līmeni, lai pareizi izvēlētos saules aizsargkrēmus, kā arī ādas sebuma līmeni.

Tāpat N.Gavriļčenko iesaka ieviest nelielu konspektu par produktiem, ko lietojat, īpaši, ja izmēģināt dažādu produktu paraudziņus. Kad viens paraudziņš beidzas un izmēģināt nākamo, bieži vien aizmirstas tas, kādas bijušas sajūtas, lietojot pirmo. Tādēļ vēlams sev pierakstīt, kurš produkts paticis un licies piemērots, tad arī vēlāk būs daudz vieglāk izvēlēties sev piemērotāko.

Mīti par dermokosmētiku

1. Mīts: dermatoloģiskā kosmētika ir domāta tikai nopietnāku ādas problēmu risināšanai, nevis ikdienas kopšanai.

Šis mīts nav patiess. Jebkurš dermokosmētikas zīmols nodrošina ikdienas ādas kopšanu arī ādai bez problēmām – mitrināšanu, pretnovecošanas iedarbību vai citas Jūsu ādas vajadzības. Dermokosmētika – tās nav zāles, tādēļ, ja ir nopietnas ādas problēmas, sākotnēji ir jāvēršas pie ārsta-dermatologa, kas ārstēs šo problēmu ar medikamentiem. Savukārt kosmētika nodrošinās kopšanu atbilstoši Jūsu ādas tipam un ādas stāvoklim.


2. Mīts: aptiekās nav tik plašs kosmētikas klāsts kā kosmētikas veikalos.

Šis mīts nav patiess. Šobrīd aptiekās ir pieejami pasaulē atzīti un labākie, sevi ilgtermiņā pierādījuši dermokosmētikas zīmoli, kas ir uzticami un pārbaudīti. Tie atradīsiet kosmētiku visiem vecumiem, visiem ādas tipiem un dažādai ādas problemātikai.

3. Mīts: aptiekās dermokosmētiku var iegādāties tikai pēc ārsta ieteikuma.

Šis mīts nav patiess. Ikviens var iegādāties dermokosmētiku, tomēr ieteicams konsultēties ar farmaceitu, skaistuma konsultantu vai ārstu, lai izvēlētos tieši Jums piemērotākos produktus.

4. Mīts: aptiekās var nopirkt kosmētiku tikai sievietēm.

Arī šis mīts nav patiess. Dermokosmētika ir piemērota arī vīriešiem, jo tā nav uz noteiktu dzimumu orientēta. Tās smaržas ir ļoti neitrālas, nav ar izteikti sievišķīgiem aromātiem, tādēļ to bieži izvēlas arī vīrieši.

5. Mīts: aptiekās nevar nopirkt pretnovecošanas kosmētiku.

Šis mīts nav patiess. Aptiekās pretnovecošanas kosmētika ir pieejama plašā klāstā. Ir dažādi zīmoli, kas īpaši piedomā pie pretnovecošanas produktu līnijām, piedāvājot pretnovecošanas produktus gan liftingam, gan ādas kontūras nostiprināšanai, gan arī sejas ādas uzlabošanai.

BENU Aptiekas ir daļa no Eiropas mēroga aptieku tīkla, kas apvieno aptuveni 700 aptieku Čehijā, Šveicē, Nīderlandē, Ungārijā, Serbijā, Slovākijā, Igaunijā un Lietuvā. BENU Aptieku tīkls ir viens no vadošajiem zāļu mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas apvieno vairāk nekā 73 aptiekas visos lielākajos valsts reģionos. BENU Aptiekās Latvijā strādā vairāk nekā 400 darbinieku.

loading...