Mīlestības noteikumi. Uzmini, kurš pats svarīgākais!

17-12-2017

paris_saruna

Prasme sarunāties
Vai esat ievērojuši, ka nereti darbā vai ģimenē neuzmanīgi izmests vārds sabojā attiecības? Vai arī kāds spītīgi nesaka to, ko kāds cits ļoti vēlas dzirdēt? Tas nozīmē tikai to, ka klupšanas akmens labu attiecību saglabāšana ir – neprasme sarunāties.

Iemācīties to nekad nav par vēlu, jo padoms, kā noregulēt normālas attiecības, vienādi var būt noderīgas gan jauniem pāriem, precētajiem ar stāžu. Pamēģinot otru uzklausīt, sev par pārsteigumu, sarunu partnerī (vīrā, sievā, radiniekā, kolēģi) atklāsiet pavisam jaunas īpašības, un vairs nevajadzēs tērēt dārgo laiku tukšām un neauglīgām vārdu apmaiņām (strīdiem, skandāliem, scēnām…).

Mīlestība pēc noteikumiem
Cenšoties ievērot pavisam elementārus noteikumus, iespējams atbrīvoties no negatīva (aizvainojuma, dusmām u. tml.) un sarunāties ar otru mierīgi un ar patiku.

1. Pamēģiniet sevi savaldīt un nedot padomus.
Ja uzreiz nesanāk, centieties to darīt iespējami retāk. Padoma vietā “kā vajag” vai “kā nevajag”, izsakiet savu viedokli, daloties ar ģimenes locekli (draugu, kolēģi) domās un informācijā.

2. Ja par kaut ko dusmojaties, lieciet saprast, ka tas attiecas vienīgi uz konkrēto rīcību, bet ne personību kopumā.
Piemēram, daudz pareizāk būtu teikt: “Mani ļoti kaitina tavs lēnīgums un izklaidība”, nevis indīgi izmesta frāze: “Nu, tu gan esi bremze (neaptēsts u. tml.).”

3. Nevajag pārmetumiem tērēt pārāk daudz laika.
Pastāv risks, ka sarunu partneris vienkārši zaudēs uzmanību un nekādu mācību un sev noderīgas atziņas negūs.

4. Jāapbruņojas ar pacietību.
Pat ja tikāt sadzirdēts, tas nenozīmē, ka sarunu partneris uzreiz kardināli mainīs savu uzvedību.

5. Atbildes saikni neviens nav atcēlis.
Tāpēc ar tuviem cilvēkiem it visā jādalās: ar iespaidiem, jūtām, atziņām, uzskatiem, priecīgo un bēdīgo. Arī par to, kā jūs ietekmē viņu attieksme un uzvedība. Toties vilinājums kādu pārtaisīt pēc savas līdzības jāatmet pilnībā. Šie nepateicīgie centieni tikai atņems daudz laika, nervu un enerģijas, bet nekādus augļus nenesīs.

loading...

1 Comment

  1. Anete 08.08.2017 at 10:40 - Atbildēt

    Izbaudi pielijušās vasaras atlikušās dienas! Un, kas zina, izmaini savu un savu tuvinieku dzīvi, izejot beidzot saulītē! https://goo.gl/BJ1oTC