Pat mīlestība nenotiek pati no sevis. Attiecību guru Ritas Lasmanes padomi

10-07-2019

No personiskā arhīva

VĒLMES. Šo vārdu vajadzētu īpaši izcelt! Sieviešu un vīriešu vēlmēm attiecībā uz partnera īpašībām jābūt saprātīgām. Viņiem abiem ir jābūt apmierinātiem ar rakstura īpašībām un sadzīves ieradumiem, kādi ir otram, jo būs kopā jāpavada ilgs laiks, vēlams, līdz mūža galam.

Mēs visi piedalāmies Mīlas Tirgū, Ideālā Partnera meklēšanas spēlēs, kurās tad potenciālajos partneros meklējam mums vēlamās īpašības. Galvenais saprast, kādas tieši mums vajadzīgas. Tāpēc Ideālo Partneri atrast ir daudz sarežģītāk nekā auto vai kleitu.

Starp citu, arī partnera izvēlē vēlmēm ir jābūt reālistiskām, lai nesanāk kā dažam labam dzeltenās preses aprakstītam varonim vai varonei, kuri nemitīgi saietas un šķiras. Man vienmēr šķitis aizdomīgi, ka cilvēki nav spējīgi ilgi noturēt attiecības.

VAIRĀK LASI RITAS LASMANES GRĀMATĀ “KĀ ATRAST VĪRIETI, KAS PĒC IESPĒJAS MAZĀK KAITINĀTU”

Aizvien vairāk iedziļinoties savās un citu attiecību kļūdās, ņemot talkā gudras grāmatas, īpaši daudz man deva Artūra Utināna “Romantiskā mīlestība un psihiskie traucējumi”, turklāt esmu divas reizes precējusies, soli pa solim nonācu pie secinājumiem, kas tad ir Ideālais Partneris.

Cita starpā, aizvien vairāk pārliecinājos, ka spēja atrast tādu partneri, ar kuru gribētu kopā novecot un būt pārliecinātam, ka šī vēlme nav zudusi arī pēc iemīlēšanās rozā mākoņa pagaišanas, liecina par cilvēka kvalitāti.

Ne velti līdz šim Amerikas Savienoto Valstu prezidentiem ideālā gadījumā viens no nerakstītiem noteikumiem bija prasība, lai būtu viena laulība visa mūža garumā.

Ne jau tāpēc, ka pāris par katru cenu dzīvojis kopā sakostiem zobiem, jo kaut kad misters plānojis kļūt par prezidentu, bet tāpēc, ka potenciālais prezidenta kandidāts ir spējis atrast sev vispiemērotāko dzīves draudzeni. Tātad viņš prot pieņemt pareizos lēmumus arī citās jomās.

Atkārtošos, runa ir par ideālo variantu. Cilvēki paliek cilvēki, un amerikāņu prezidenti nav izņēmumi, ne vienam vien kāja paslīdējusi nevajadzīgā virzienā, jau esot prezidenta amatā.

Ar Trampa ievēlēšanu vispār rodas iespaids, ka kārtis pilnībā sajaukušās. Kaut gan, kā rakstīja Kurts Vonnegūts: tā gadās! Kas, manuprāt, nozīmē — gadīties gadās, bet Lielie Dabas likumi visu saliek pa vietām. Lai vai kā, mūsdienās partnerattiecības ir daudz kvalitatīvākas nekā pirms gadiem simts.

Mūsdienās priekšplānā izvirzījies attiecību komforts. Mana vecāmāte mācīja: galvenais sievietei apprecēties, ka tik kāds ņēmējs, tāpēc man jābūt kārtīgai, tīrīgai, tikumīgai, bet neviena vārda viņa neminēja, ka man jāmāk atrast tādu vīrieti, ar kuru būtu interesanti dzīvot kopā, kurš mani apmierinātu un nekaitinātu ar savu uzvedību.

Man, protams, nekas tāds netika klāstīts, bet mana mamma, kad jau pati biju divu meitiņu māmiņa, reiz stāstīja, ka vecāmamma pati esot bijusi itin bieži neapmierināta ar sava vīra uzvedību. Savu vectēvu dzīvu nesastapu, jo viņš tika nošauts kara laikā, tāpēc pārliecināties, cik viņš varētu būt bijis labs vai ne, vienkārši nebija iespējas.

Es varu tikai minēt: man šķita, ka labs, jo smuks, spriežot pēc fotogrāfi jām, kas saglabājušās ģimenes fotoalbumā. Piedodiet, nevarēju atturēties, nepastāstījusi mazliet par savas ģimenes vēsturi. Bet atgriežoties pie tēmas par dzimumu attiecību kvalitāti: pēc pirmā un otrā pasaules kara izteikta vīriešu trūkuma dēļ sievietēm reprodukcijas vārdā tika liegta iespēja īpaši izvēlēties.

Galvenais, ka ir dabūts vīrieša gabals! Tikai manai vecaimammai pirmā pasaules kara vīriešu trūkums, mammai — otrā kara vīriešu trūkums. Mūsdienās karš jau vairāk nekā septiņdesmit gadus netraucē sievietēm izvēlēties. Turklāt sievietes ir ekonomiski neatkarīgas.

Līdz ar to vīrietim kā potenciālajam pretendentam uz savu gēnu nodošanu nākamajām paaudzēm, ko viņš nespēj veikt bez sievietes līdzdalības, ir jāsaņemas, lai ne tikai parādītu sevi no labākās p uses, bet arī spētu uzturēt attiecības ilgstošā laikā.

Ja kaut kas noiet greizi, mūsdienās sieviete bez lielām grūtībām drīkst un var izbeigt neveiksmīgās attiecības. Kā smejies: viena pagale nedeg! Attiecībām ir vajadzīgi divi un tādi, kas grib pie tām strādāt. Pats no sevis nekas nenotiek. Pat mīlestība!

loading...

2 Comments

  1. hohol 10.07.2019 at 18:12 - Atbildēt

    sitai ta dirsina forsa

  2. suseja 11.07.2019 at 07:50 - Atbildēt

    sita macka vel krievu laikos nebija piepisama