Miegu rosinošas vakariņas: banāni, biezputras, piens

15-10-2019

banans_piens


Atjaunot miegu palīdz arī produkti, kuros ir daudz melatonīna: ūdenī vārīta rīsa vai auzu biezputra (vēlamāk pilngraudu), ar visu mizu cepti kartupeļi, kukurūza, tomāti. Tikai nedrīkst aizmirst, ka vakariņām jābūt vieglām un maltīte jāietur divas stundas pirms gulētiešanas.

Miegu veicina arī banāni. Tiesa, cilvēki, kas sirgst ar tromboflebītu vai, ja ir paaugstināta asinsrece, pārāk ar tiem aizrauties nedrīkst.

Melatonīna “ražošanu” paaugstina magnijs (to satur lapu salāti, dilles, pētersīļi) un B grupas vitamīni, kurus organismam piegādā žāvētas aprikozes, saulespuķu sēkliņas, kviešu pilngraudi, burkāni, lēcas…

Toties no gaļas un saldumiem vakarā labāk atteikties, jo šie produkti nomāc čiekurveida dziedzera funkcijas.

Līdzīga bremzējoša iedarbība ir arī kofeīnam, alkoholam, nikotīnam, tāpēc īsi pirms gulētiešanas nav ieteicams lietot alkoholu un dzert tonizējošos dzērienus: kafiju, kakao, tēju, īpaši zaļo.

Savukārt smēķētājiem pēdējo dūmu vēlams ievilkt vismaz stundu pirms došanās pie miera. Toties glāze piena ar medu ir veselīga visiem (izņemot tos, protams, kuriem piena produkti izraisa diskomfortu).

loading...