Metāla rotas nav tikai greznumlietas. Uzzini to maģisko nozīmi!

22-01-2018

rotaslietas


Valkājot no zelta, sudraba, vara un citiem metāliem darinātus gredzenus, ķēdītes, rokassprādzes, auskarus un citas rotas, tās ir tiešā un kontaktā ar ādu. Turklāt vārds “kontakts” nozīmē ne tikai mehānisku saskarsmi, bet arī aktīvu metāla un cilvēka organisma mijiedarbību.

Pēc ādas reakcijas, saskaroties ar to vai citu metālu, var pateikt ne tikai, vai konkrētā rotaslieta cilvēkam ir piemērota, bet arī novērtēt vispārējo veselības stāvokli un pat noteikt diagnozi.

Āda ir pats lielākais cilvēka orgāns: no receptoru un dziedzeru miriādēm sastāvoša sarežģīta asimilācijas un izdalīšanas sistēma, kuras darbības mehānisms vēl līdz galam nav izpētīts. Taču pilnīgi droši zināms, ka ādas izdalījumos ir vielas, kas spējīgas raksturot cilvēka vispārējo veselības stāvokli. Šīs vielas ir pietiekami aktīvas un spēj reaģēt ar metāliem, no kuriem izgatavotas rotas, un pēc šo reakciju rakstura arī nosaka, kuriem orgāniem vai sistēmām būtu pievēršama pastiprināta uzmanība.

Mēness metāls – sudrabs

sudrabs

Sudraba spilgti izteiktās baktericīdās īpašības radījušas tam burvju metāla slavu. Sudrabūdeni kā dezinficējošu līdzekli ķirurģijā izmantoja jau krusta gājienu un karu laikos. Sudrabs ir arī lielisks cilvēka pašsajūtas indikators.

Ķīmijas noslēpumi. Nonākot saskarsmē ar slima cilvēka ādu, sudrablietas apsūbē, jo metāls iesaistās reakcijā ar jodu un sēru, kas izdalās kopā ar sviedriem gadījumos, kad traucēta dažu iekšējo orgānu (piemēram, vairogdziedzera) darbība vai arī uzturā lietots alkohols, sīpoli, ķiploki. Ja sudrablietas apsūbē regulāri, noteikti vēlama rūpīga medicīniska izmeklēšana.

Fizikas noslēpumi. Ādai saskaroties ar sudrabu, rodas vāja elektriskā strāva, kuras virziens ir no ķermeņa uz metālu. Tieši tāpēc metālterapijā sudrabu izmanto pret dažādām “pārpalikumu” slimībām (kaut kā ir par daudz), proti, hiperfunkcijām.

* Jebkuras sudraba rotaslietas palīdz līdzsvarot nervu sistēmu viegli uzbudināmiem, nemiera un satraukuma pilniem cilvēkiem.

* Masīva sudraba rota ap kaklu, arī gredzeni labās vai kreisās rokas zeltnesī veicina
asinsspiediena pazemināšanos.

* Sudraba gredzens labās vai kreisās rokas rādītājpirkstā normalizē zarnu trakta darbību un izlīdzina grumbas.

* Sudraba gredzens kreisās rokas mazajā pirkstiņā stiprina sirdi.

Saules metāls – zelts

zelts
Pastāv uzskats, ka zelts rosina aktivitāti un pagarina mūžu, ka tam piemīt organismu atjaunojoša un tonizējoša iedarbība. Tāpēc zeltlietas parasti tiek ieteiktas cilvēkiem brieduma gados. Zelta kulons uz krūtīm līdzsvaro sirds ritmu. Attiecībā pret ādas izdalījumiem zelts ir inerts un reakcijās parasti neiesaistās – tā iedarbība pārsvarā ir tikai dziedinoša. Zelts ieteicams pret dažādām hipofunkcijām. Tieši šā iemesla dēļ nav vēlams vienlaikus nēsāt zelta un sudraba rotas, jo pēc savas iedarbības tās sasvstarpēji konfliktē.

Rotām izmanto nevis tīru zeltu (jo tas ir mīksts), bet gan sakausējumus ar citiem metāliem, tāpēc jāņem vērā organisma iedarbība tieši ar šīm piedevām. Tās var būt gan ķīmiski aktīvas un piedalīties reakcijā ar ādas izdalījumiem (piemēram, zelta sakausējums ar sudrabu, varu, cinku, niķeli vai svinu), gan ķīmiski inertas. Pie pēdējiem pieder dārgie sakausējumi ar platīnu un pallādiju plus rodija pārklājums, kā arī sakausējums ar tīru palādiju, kura toņkārta var būt visai plaša – no citrondzeltena līdz pat violetajiem toņiem.

Zemes metāls – varš

varsh
Varš aktīvi reaģē ar cilvēka ādas izdalījumiem un atstāj redzamus, taču viegli nomazgājamus plankumus. Lai arī vara sāļi, nonākot kontaktā ar cilvēka ādu, ir spējīgi izraisīt alerģiju, nav ne mazākā pamata apgalvot, ka šis metāls ir veselībai kaitīgs. Tieši pretēji – vara terapija ir sen zināma un atzīta, jo varš ir vienīgais metāls, kura elektriskais potenciāls ir ļoti tuvs cilvēka ķermeņa elektriskajam potenciālam, un tas arī izskaidro vara izteikti dziedniecisko efektu. Varam kontaktējoties ar ādu, strāva plūst no metāla uz ķermeni, tāpēc metālterapijā ar varu (tāpat kā ar zeltu) ārstē mazspējas slimības, kas saistītas ar orgānu funkciju pavājināšanos.

Diagnostika
* Ja no vara rotaslietām vienmēr rodas spilgti izteikti plankumi, tas nekļūdīgi liecina, ka organismā kaut kas nav kārtībā un vajadzīga rūpīga izmeklēšana.

* Ja vara rotaslietai veidojas koši zils aplikums, tas nozīmē, ka ādas izdalītajos sviedros ir pārāk daudz slāpekļa, tāpēc ir vērts pārbaudīt nieres.

Ārstnieciskā iedarbība:
* varš veicina paaugstinātas ķermeņa temperatūras samazināšanos;
* aktivizē asinsriti, ātri un veiksmīgi uzsūc asins izplūdumus;
* stimulē vielmaiņu.

Civilizācijas metāli – cirkonijs un niķelis

cirkonijs
Niķelis. Visbiežāk tiek izmantots spožajā bižutērijā apzeltījuma imitācijai. Apzeltītiem izstrādājumiem spožums ir maigāks, bet cena – augstāka. Niķelis nav īpaši noturīgs, toties pārāk aktīvi mijiedarbojas ar ādas izdalījumiem. Rotaslieta ātri apsūbē pati no sevis, neatkarīgi no cilvēka veselības stāvokļa, un uz ādas vienmēr atstāj redzamas pēdas. Tāpēc jebkuru šādu rotaslietu vislabāk nēsāt virs apģērba.

Cirkonijs. Rūpniecībā cirkoniju pievieno atomreaktoriem paredzētajām caurulēm un armatūrai, to
lieto arī locītavu protēžu izgatavošanā. Neraugoties uz plaši izreklamētajām dziednieciskajām īpašībām, cirkonijs ir absolūti inerts un uz organismu nekādi neiedarbojas – ne labi, ne slikti.

Vai zelta rotaslietas var kaitēt?

gredzeni
Kopš seniem laikiem cilvēki zeltu augstā vērtē tur ne tikai tāpēc, ka metāls ir skaists, bet arī tāpēc, ka tam piemīt dziednieciskas īpašības.

Zināms, piemēram, ka zelts spēj dezinficēt, nonāvēt mikroorganismus, tāpēc zeltlietas ieteicams valkāt epidēmiju laikā. Uzskata, ka zelts stiprina organismu, paaugstina tā pretošanās spējas slimībām, pozitīvi ietekmē nervu sistēmu un sirdsdarbību. Bet sevišķi ieteicams zeltlietas valkāt ādas slimību gadījumos.

Taču dažiem cilvēkiem vielmaiņu procesa īpatnības organismā ir tādas, ka zelts uzsūcas audos un iekrāso tos zilganpelēkā krāsā. Medicīnā šo parādību dēvē par hriziāzi (no grieķu “hrizos” – zelts). Tāpēc visiem, kam patīk masīvas zelta ķēdītes, gredzeni un auskari, ir jāpavēro sevi, lai noskaidrotu, vai šis metāls uz organismu iedarbojas pozitīvi. Paaugstinātas jutības izpausmes pret zeltu ir – slikts garastāvoklis, sliktāk aug mati, pasliktinās zobu stāvoklis, sākas sarežģījumi nierēs un aknās. Ja šādi simptomi parādījušies, no regulāras zeltlietu valkāšanas labāk atturēties.

loading...

1 Comment

  1. ILZE 31.01.2018 at 22:03 - Atbildēt

    Iespēja pavairot bagātību un neaizņem daudz laika

    http://srka.videocob.win/270059/