Mēness kalendārs: daudz labvēlīgu dienu gurķu sēšanai 2024. gada aprīlī

30-03-2024

Ekrānuzņēmums

Gurķi ir siltumu mīloši augi. Tāpēc labu ražu no tiem var sagaidīt tikai tad, ja ievērosiet stādīšanas datumus. Priekšlaicīga sēšana draud ar nopietnām grūtībām: stādi agri sasniegs vecumu, kad ir laiks tos pārvietot uz dobi.

Ja augsne līdz tam laikam nepaspēs sasilt, pastāv liels risks zaudēt kraukšķīgus garšīgus augļus, kuru dēļ dārzeņu audzētāji ir veltījuši tik daudz laika un pūļu!

Tāpēc agrā pavasarī kultūru stādiem sēj tikai siltākās zemēs.

Pārējie sāk darbu aprīlī, kad dienas gaišais laiks ir garāks un dienas vidējā temperatūra – augstāka. Tomēr ar aptuvenu termiņu norādīšanu šeit nepietiek. Lai jūsu darba augļi attaisnotu cerības, rūpīgi jāizvēlas stādīšanas datums.

Sēšana labvēlīgās mēness dienās nodrošinās ātru sēklu dīgšanu, ātrāku dīgstu attīstību, kā arī jūs varēsiet baudīt bagātīgu ražu.

Aprīlis dārzkopjiem dāvā nepieredzēti daudz šādu datumu: tie aizņem gandrīz pusi Mēness kalendāra mēneša.

Foto – Pixabay

Labvēlīgas dienas: 1., 2., 5., 6., 13., 14., 15., 22., 23., 25., 28., 29. aprīlis

Atcerieties, ka nevajadzētu stādīt, kad Mēness atrodas pārāk tuvu mūsu planētai. Tās ir jaunmēness (8. aprīlis) un pilnmēness (24. aprīlis) dienas.

Ieteikumi, kā sagatavoties gurķu sējai stādiem

Pēc datuma izvēles (labi, ka aprīlis ir dāsns ar labvēlīgām dienām) dārznieki sāk gatavoties sējai. Dažas dienas pirms X dienas jāveic dažas vienkāršas, bet svarīgas procedūras – jāizvēlas un pēc tam jādezinficē konteiners, jāsagatavo augsnes maisījums, jāapstrādā stādāmais materiāls dezinfekcijai un jāpaātrina dīgšana.

Pirms konteinera izvēles izlemiet par gurķu stādu audzēšanas metodi. Ir divas no tām – ar piķēšanu un bez piķēšanas.




Pirmās metodes piekritējiem jāsagatavo parasts konteiners, pietiekami dziļš, ietilpīgs.
Tvertnei jābūt ērtai ne tikai mazajiem dīgstiem, bet arī jaunajiem augiem līdz stādīšanai pastāvīgā vietā.

Atšķirībā no citas populāras dārzeņu kultūras – tomātiem – gurķiem nepatīk pārstādīšana. Tāpēc ar katru gadu pieaug to audzēšanas bez pārstādīšanas piekritēju skaits. Šādu stādu audzētājiem ir jāsagatavo individuāli konteineri. Daudzi katrā sēj pa divām sēklām, lai pēc tam izvēlētos perspektīvāko dīgstu. Otro, vājāko, vienkārši izņem vai pārstāda.




Svarīgi!

Jebkuru konteineru (gan vispārējo, gan individuālo) pirms augsnes ievietošanas nepieciešams dezinficēt. Turklāt visos konteineros jābūt drenāžas caurumiem, kas nepieciešami liekā mitruma novadīšanai.

Tālāk gurķu audzētājiem, kuri nolēmuši iztikt bez piķēšanas, jāizvēlas piemērots konteiners. Ir daudz iespēju.



Plastmasas glāzītes. Populārākais konteiners zemo izmaksu un lielās pieejamības dēļ.

Kūdras trauciņi. Ļoti ērti ir izmantot kūdras podiņus. Tie jau ir nodrošināti ar pietiekamu barības daudzumu jaunajiem augiem, tāpēc nav nepieciešams barot stādus. Augi, kas “dzīvo” kūdras kasetēs, ir imūni pret sēnīšu slimībām, kas arī ir neapšaubāma to izmantošanas priekšrocība.

Stādu kastes izskatās pārsteidzoši! Vēl viena neapšaubāma kasešu priekšrocība ir zemās izmaksas. Tās var iegādāties gandrīz jebkurā veikalā, un ne vienmēr dārza: stādu kasetes visām gaumēm pārdod lielveikalu tīklā, hipermārketos. Jūs varat izveidot oriģināla dizaina šūnas ar savām rokām – tas ir vienkāršs process!




Unikāla iespēja, kas ļauj veikt augu pārstādīšanu zemē tieši kopā ar konteineru, kas apgādāts ar visām nepieciešamajām barības vielām.

Izpētījuši ieteikumus par konteineru izvēli, ķerieties pie sējas. Novēlam vieglu darbu un bagātīgu ražu!




LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Tomātu ražas noslēpums: labākais aptiekas līdzeklis stādu barošanai

Kā piebarot paprikas stādus, lai augtu spēcīgi? + Vēl trīs padomi dēstu audzētājiem

Divas stādu piķēšanas metodes, lai atdalītu augus un nebojātu to saknes