Kā Mēness ietekmē garšas sajūtu? Uztura ieteikumi katrai mēness fāzei

17-12-2017

edienu_horoskopi

Mēdz būt dienas, kad tik ļoti gribas to vai citu produktu, ka vai siekalas tek, un mēdz būt arī tādas, ka pat skatīties uz tiem negribas.

Astrologi uzskata, ka tas ir normāli, jo mūsu garšas sajūtas, organisma vajadzības un arī produktu īpašības var mainīties atkarībā no mēness stāvokļa. Ielūkoties Mēness kalendārā astrologi iesaka arī tiem, kas vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Vadīties pēc debesu pulksteņa
Tas, cik ļoti Mēness ietekmē visu dzīvo uz Zemes, cilvēku ieskaitot, zināms jau sen. Arī viss, ko lietojam uzturā, pieder dzīvajiem organismiem un ir pakļauti nakts spīdekļa ietekmei.

Tie, kas palaikam pāršķirsta Mēness kalendārus veselībai, būs pamanījuši, ka arī tajos ir iekļautas uztura rekomendācijas. Tas nav nejauši, jo produkti, kas, piemēram, ir veselīgi pilnmēness laikā, citās dienās par var kaitēt.

Vispārzināms, ka debesu spīdeklim ir četras fāzes: jauns mēness un pilnmēness, bet starp tiem – dilstošā un augošā mēness periodi. Savukārt astroloģijā ir arī tāds jēdziens, kā mēness tranzīts cauri zodiaka zīmēm. Mēness gaitu debesīs var salīdzināt ar pulksteņa strēlēm, kas norāda uz veselīgiem produktiem un uztura sistēmām. Protams, lai sastādītu simtprocentīgi precīzu kulinārijas horoskopu ar visām rekomendāciju niansēm katram cilvēkam individuāli, jāņem vērā arī tas, kurā zodiaka zīmē atradās mēness šā cilvēka piedzimšanas brīdī. Taču eksistē arī vispārējas rekomendācijas, kas nepavisam nav peļamas.

Šķir nākamās lapas un uzzini, kā ieturēties katrā mēness fāzē!

Jauns mēness
olas3

Šajā periodā pastiprināta uzmanība pievēršama produktu kvalitātei, īpaši derīguma termiņam, jo risks saindēties ir lielāks nekā citkārt. Sevišķi bīstami ir konservi, olas, konditorejas izstrādājumi ar krēmu, arī alkohols. Atturēšanās no nevēlamajiem produktiem šajā periodā veselībai nāks tikai par labu.

Augošs mēness
pirags

Šajā periodā pastiprināti aktīvi ir mikroorganismi. Kā zināms, tie mēdz būt ne tikai kaitīgi.

Vērtīgie mikroorganismi veicina mājās darīta alus un vīna, arī skābpiena rūgšanu. Padodas arī pīrāgi un viss cits, kas tiek cepts no rauga mīklas.

Šis ir arī labākais laiks dārzeņu skābēšanai un sālīšanai, bet ne konservēšanai. Augošā mēness fāzē veselīgi ir ļoti daudzi produkti, ja ir pareizi pagatavoti. Varētu pat teikt, ka šis ir dzīru un svinību laiks, izņemot vienīgi mēness 2. un 9. dienu. Ja gribas saglabāt slaidu augumu, šajās dienās gastronomiskām izpriecām labāk nenodoties. Ēšana nedaudz jāiegrožo arī pilnmēness fāzes priekšvakarā. Uzmanīgāk jāieklausās, ko saka organisms: ja tam nepieciešama attīrīšana, to labāk sākt augoša mēness fāzē.

Pilnmēness
salati

Tā kā rūgšanas un gāzu veidošanās procesi pastiprinās, padodas gan pīrāgi, gan omlete. Toties nodarboties ar konservēšanu un citu veidu krājumu sagatavošanu nav vērts, jo darbs var izrādīties velts – produkti ātri bojāsies. Izņēmums ir vienīgi kāpostu skābēšana – tie padodas īpaši gardi un veselīgi. Šajā periodā ieteicams ēst vairāk svaigus produktus, lai gan mājās gatavotie sālījumi un skābējumi nekādu kaitējumu nenodarīs.

Toties no alkoholiskajiem dzērieniem pilnmēness periodā vēlams atturēties pilnībā – to nodarītais kaitējums šajā laikā ir īpaši liels. Bet bezalkoholiskie dzērieni – sulas, ķīseļi, mājas limonādes un pat parastā tēja – padodas gardāki un dod lielāku labumu.

Dilstošs mēness
tomati

Dilstošā mēnesī droši var gatavot mājas krājumus: marinēt, konservēt, vārīt ievārījumu, spiest sulas, gatavot kūpinājumus. Visu to mikroorganismu aktivitāte, kas veicina produktu bojāšanos, ir novājināta, kaitīgie mikrobi ātri aiziet bojā. Dilstošais mēness “paņem sev līdzi” arī organismā esošos sārņus un liekos kilogramus. Daudzi cilvēki šajā periodā instinktīvi ēd vairāk nekā augošā mēness fāzē un tieši tāpēc arī pieņemas svarā.

Šķir nākamo lapu un uzzini, kā mēness ietekmē diētu!

Tranzīts pa zodiaka apli
moon_diet

Mēness gaita cauri zvaigznājiem maina cilvēka garšas sajūtas un vēlmes, kas, gatavojot maltīti, būtu jāņem vērā.

Mēness Auna un Skorpiona zīmē. Nav ieteicams pievienot ēdienam piparus un citas asas garšvielas vai vismaz to deva jāsamazina. Ja šajā periodā mēdz būt galvassāpes, jāatturas no siera un sarkanvīna.

Mēness Svaru un Zivju zīmē. Piesardzīgāk jālieto aromātiskās garšvielas un produkti, kas var izraisīt alerģiju. Tādi, piemēram, ir šokolāde, citrusaugļi, jo organisma reakcija uz alergēniem ir paaugstināta.

Mēness Vēža, Jaunavas un Strēlnieka zīmē. Uzturā ieteicams lietot tikai tos produktus, ko organisms viegli sagremo un kas labi uzsūcas. Lielāka uzmanība veltāma produktu derīguma termiņam, uzglabāšanas noteikumiem, to kvalitātei, sevišķi mēness 9., 15., 23. un 29. dienā.

Mēness Lauvas zīmē. Nav ieteicams pārēsties un lietot alkoholu, sevišķi, ja ir nosliece uz hipertoniju vai jebkuru sirds-asinsvadu sistēmas slimību. Vēlamāk ierobežot gaļas produktus, olas, dzīvnieku taukus. Veselīgs ir medus un produkti, kas to satur. No dzērieniem šajā periodā priekšroka dodama zaļajai tējai ar medu.

Mēness Mežāža zīmē. Nevēlama ir rupja barība, vajadzētu atturēties arī no riekstiem. Lai cik neveselīgs ir alkohols pats par sevi, šajā periodā tas sagādā vismazāko ļaunumu.

Šķir nākamo lapu un uzzini, kad ir labākais laiks notievēt!

Labākais laiks notievēt

dieta

Lai atbrīvotos no liekā svara un attīrītu organismu, dietologi iesaka īslaicīgu gavēšanu.

Vispiemērotākās šādām atslodzēm ir mēness 8., 11., 18., 20., 23., 25., 26. un 27. diena.

Savukārt 2., 14. un 28. dienā var praktizēt vienas dienas ilgu sauso badošanos (kad nelieto arī ūdeni), bet 10. un 12. dienā – vienas dienas atturēšanos no ēšanas un no šķidrumiem dzerot tikai ūdeni.

Nekādā gadījumā nedrīkst sākt ilgstošu badošanos, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu, jo ir dažas slimības, kad tas ir vairāk nekā nevēlami.

Toties vismaz viena atslodzes diena mēnesī ieteicama visiem. Speciālisti iesaka to rīkot dilstoša mēness fāzē.

loading...