Medus+kokosriekstu eļļa+kanēlis. Pagatavo gardas un iedarbīgas pretklepus ledenītes!

07-03-2019

coughDrops

Katram gadās saaukstēties, saslimt ar iesnām vai klepu, lai cik veselīgs būtu dzīvesveids un ēdienkarte. No kaitēm atbrīvoties labi palīdz aptiekās nopērkamie līdzekļi, bet lieliskas ir arī tautas receptes un dabīgas zāles, piemēram, šīs gardās pretklepus ledenītes, kuras viegli var pagatavot mājās no ikvienam pieejamiem līdzekļiem.

Medus
Medum ir spēcīgas antibakteriālas īpašības, kas palīdz remdēt sāpes kaklā. Tāpēc saaukstēšanās gadījumā vienmēr dzeram tēju ar medu, vai ne?

Kokosriekstu eļļa
Kokosriekstu eļļā ir laurīnskābe, kas nogalina kaitīgās baktērijas, vīrusus un sēnītes.

Kanēlis
Tas ir garšīgs un pikants, turklāt zinātniski pierādīts, ka kanēlis mazina iekaisuma procesus organismā. Tam piemīt arī antioksidanta īpašības, un tas cīnās ar baktērijām.

RECEPTE
Bļodiņā ieliek aptuveni 100 ml (7 ēdamkarotes) kokosriekstu eļļas un rūpīgi sajauc ar slotiņu vieglās putās.

Kad iegūta vajadzīgā konsistence, pakāpeniski pievieno 100 ml (7 ēdamkarotes) medus, pastāvīgi kuļot, kamēr iegūta bieza pasta.

Kanēli pievieno pēc garšas. Iesaka samaisīt vēlreiz, lai sastāvdaļas labāk sajauktos.

Iepilda iegūto masu ledus formiņās, pusstundu saldē, lai iegūtu cietas ledenītes. Izņem no formiņas un glabā ledusskapī.

Lietošana
Lieto katru dienu pa vienai profilakses nolūkos, bet, ja jūtamas saaukstēšanās pazīmes, dienā izsūkā divas trīs ledenītes.

Foto: Fithacker

loading...