Maskas sejai un matiem ar kosmētiskajiem māliem. Labas receptes!

22-10-2018

kosmetika_mali


Labākais līdzeklis kosmētiskajām procedūrām ir vissmalkākā maluma baltie un gaišzilie māli. Ieteicamāk izmantot nevis parastos ārstniecībai paredzētos, bet speciālos kosmētiskos mālus ar vitamīnu, hennas un mikroelementu piedevām.

* Mālu pulveri izšķīdina ūdenī (attiecībā 1:2), samaisa ar koka vai stikla lāpstiņu, līdz izveidojas viendabīga masa, un atstāj gaismā uz 10–12 stundām.

Pēc tam masu 0,5–0,7 cm biezā kārtā uz 20 minūtēm uzziež notīrītai sejai un kaklam, neskarot vietu ap acīm un degunu. Pēc tam seju nomazgā un ieziež ar barojošu krēmu.

Katru reizi vēlams masku gatavot no citas krāsas māliem: baltie māli iztīra poras, likvidē pinnes un uzlabo ādas krāsu, bet gaišzilie mālus tonizē un balina ādu, padara to gludāku un tvirtāku.

Mālu izšķīdināšanai ūdens vietā var izmantot svaigi spiestu gurķu sulu – šādi gatavota maska ne tikai atsvaidzinās sejas un kakla ādu, bet arī balinās vasarraibumus.

* Matu kopšanai mālu putriņu uzziež sausiem matiem, apsien galvu ar polietilēna plēvi, tad – frotē dvieli. Pēc pusstundas izskalo matus ar siltu ūdeni un pēc tam izmazgā ar šampūnu.

loading...