Mārrutka lapas. Īsts brīnumlīdzekis, kas iztīra lieko sāli no organisma

13-06-2024

marrutku_lapas

Mārrutks ir vienīgais augs, kas spēj iztīrīt sāli caur ādas porām. Atbrīvoties no visa sāls, kas uzkrājusies organismā un var radīt sāpīgas sāls nogulsnes, palīdzēs mārrutka lapas. Atgādinām pārbaudītu un iedarbīgu recepti!

Paņem divas lielas mārrutka lapas. Pirms došanās pie miera tās no abām pusēm pārlej ar verdošu ūdeni un uzreiz liek uz muguras, līdz pat kaklam. Apsien ar audumu. Iespējama neliela kņudoņa, bet sāpes nejutīsi.

No rīta uzmanīgi noņem lapas: ja sāls daudz, tās sabirs sīkos gabaliņos. Paskaties, kurā vietā sāls visvairāk. Procedūru atkārto, cik reizes vajadzīgs – uz lapām sāls atlieku nedrīkst būt. Un gadu varēsi dzīvot bez raizēm!

Mārrutku uzlējums

Mārrutku uzlējums palīdz pret angīnu, gripu, zobu sāpēm. Tā pielietojums ir ļoti plašs. Ja ir angīna, var izskalot kaklu ar 1 ēdamkaroti uzlējuma un to norīt. Bieži pietiek ar tikai vienu reizi.

Gripas gadījumā var veikt inhalācijas.
Palīdz arī sadziedēt brūces: kad iegriezts, piemēram, pirkstā, aptin to ar marli, pārlej ar mārrutka uzlējumu, un viss ātri sadzīs.

Vēl mārrutks var palīdzēt pret zobu sāpēm: paņem mutē aptuveni 1 ēdamkaroti uzlējuma un tur uz sāpošā zoba tik ilgi, kamēr uzlējuma koncentrācija siekalu izdalīšanās dēļ ievērojami pazeminās. Pēc tam var norīt vai izspļaut.

Atkārto 10-15 reizes, pēc tam pārstās sāpēt.

Kā pagatavot uzlējumu?

Rudenī izrok pamatīgu mārrutka sakni, noskalo ar aukstu ūdeni, nomazgā ar birsti, notīra, sarīvē uz smalkas rīves, kopā ar sulu liek burciņā līdz pusei apjoma un pārlej ar degvīnu līdz augšai, aizvāko.

Pēc desmit dienām uzlējums gatavs.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Savvaļas mārrutki – tik audzelīgi, ka kļūst par nezāli. Kā atbrīvoties ar dabīgiem līdzekļiem?

Mārrutka lapas – varens dabas līdzeklis, arī tievēšanai un pirts dienai

Spicais mārrutku un citrona uzlējums. + Vēl trīs labi uzlējumi