Mammas speķa pīrādziņi. Recepte, kuru vērts saglabāt!

31-12-2017

1_Mammas pīrādziņi

Pīrādziņi parasti garšo gan lieliem, gan maziem ēdājiem. AS “Dobeles dzirnavnieks” sadarbībā ar bloga Lindas Virtuve autori Lindu Tellgrēnu piedāvā pīrāgu receptes, lai iepriecinātu ne tikai savas, bet arī pārējo līgotāju garšas kārpiņas.

Mammas speķa pīrāgi
Kurš pasaulē cep visgardākos pīrādziņus? Protams, ka mammas. Šī recepte nākusi no bloga Lindas Virtuve autores mammas krājumiem. Tradicionālā rauga mīkla un kūpināts cūkas cauraudzītis pildījumā. Knifiņš – pīrāgu pildījumam jāpievieno olas dzeltenums, lai tas izdotos izcili sulīgs.

Izejvielas (50 pīrādziņiem):
Mīklai
50 grami svaigā rauga
2 ēdamkarotes cukura
600 ml piena
130 grami sviesta (istabas temperatūrā)
Šķipsniņa sāls
700 grami “Dobeles dzirnavnieka” kviešu miltu “Ekstra”
Glāze pīrāgu gatavošanai (ar salīdzinoši asām malām, jo ar to tiks veidota pīrāgu forma)
2 sakultas olas pīrāgu pārsmērēšanai
Ja vēlas – ķimenes pārkaisīšanai

Pildījumam
Eļļa cepšanai
250 grami kūpināta cauraudža, sagriezta mazos gabaliņos
1 vidējs sīpols, nomizots un sagriezts mazos gabaliņos
1 olas dzeltenums
Šķipsniņa sāls (var nepievienot, ja gaļa ir sālīta)

Gatavošana
1. Uzsildiet (nekarsējiet!) 50 ml pienu, noņemiet no uguns un iemaisiet tajā raugu un 1 ēdamkaroti cukura. Nolieciet malā uz 15 minūtēm, līdz uz piena virsmas sāk parādīties burbulīši (tā ir zīme, ka raugs ir “atdzīvojies” un sācis darboties).

2. Atlikušajā pienā iemaisiet gabaliņos sagrieztu sviestu, pievienojiet atlikušo karoti cukura un šķipsnu sāls. Pēc tam iemaisiet aktivizēto raugu un pakāpeniski iesijājiet miltus, samaisiet. Sāciet mīklu mīcīt bļodā, līdz tā sāk lobīties no bļodas malām. Pēc tam lieciet to raudzēties siltā (virs 22 grādiem) vietā uz 30 minūtēm. Kad mīkla pirmo reizi pacēlusies, iespiediet to atpakaļ bļodā. Kad mīkla atkal pacēlusies un vismaz dubultojusies apjomā, izņemiet to no bļodas un lieciet uz virsmas, kas apkaisīta ar miltiem.

3. Kamēr mīkla rūgst, gatavojiet pildījumu: uz pannas uzkarsētā eļļā apcepiet sīpolu, līdz tas kļūst caurspīdīgs, pievienojiet gaļu, cepiet vēl 1.5 minūti uz vidējas uguns. Noņemiet no plīts, atdzesējiet un iemaisiet olas dzeltenumu.

4. Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 190 grādiem.

5. Ar mīklas rulli izrullējiet 10×10 cm mazu laukumiņu, kura vidū lieciet karoti pildījuma, aizlokiet ciet malas un izspiediet ar glāzes pusi pīrādziņu ārā no mīklas. Pēc tam ar pirkstu galiem saspiediet malas kopā un lieciet uz cepešpannas, kas izklāta ar cepamo papīru – aptuveni 4 cm attālumos vienu no otra (jo cepšanas laikā pīrādziņi vēl uzrūgs). Gatavos pīrādziņus pārsmērējiet ar sakultu olu. Ja vēlaties – pārkaisiet ar ķimenēm. Cepiet 20-23 minūtes, līdz pīrādziņi no augšpuses ir kļuvuši zeltaini brūni.

loading...

3 Comments

  1. Mm 31.12.2017 at 20:54 - Atbildēt

    Drausmiiga recepte. Kad piragi atdziest.. tad paliek cieti kaa akmenji.

  2. Mm 31.12.2017 at 20:55 - Atbildēt

    Nevienam neiesaku sho recepti.. vakar izcepu.. vnk briesmiigi… ar visu olu apsmerejot pirms cepshanas… piiragi izskataas nesmuki un nespiidiigi

  3. Mm 31.12.2017 at 20:55 - Atbildēt

    Nav pat liidziigi tiem,kas ir bildee redzami.