Maltās gaļas sacepums “Vulkāns”. Recepte, kas pārsteigs svētku viesus!

18-12-2017

thumb

Ja proti gatavot, ar sacepuma recepti tevi pārsteigt nebūs iespējams. Tavā arsenālā noteikti ir vairāki varianti, kas īpaši garšo tieši tavai ģimenei. Bet tādu “mājīgu” ēdienu taču neliksi uz svētku galda? Bet varbūt tomēr? Tas atkarīgs gan no sastāvdaļām, gan noformējuma. Sacepums “Vulkāns” no maltās gaļas un kartupeļu biezeņa atbilst visiem kritērijiem!

Sastāvdaļas
200 g maltas cūkgaļas
200 g maltas liellopa gaļas
5-6 kartupeļiem
200 g burkānu Korejas gaumē
1 kabacis
1 tējkarote ķimeņu
Sāls pēc garšas
Malti melnie pipari pēc garšas
Kečups pēc garšas
Majonēze pēc garšas
Zaļumi pēc izvēles

Pagatavošana

Kabaci nomizo, sagriež kubiņos, apcep ar ķimenēm augu eļļā.
1
Kartupeļus nomazgā, notīra, novāra. Pagatavo biezeni.
2
Pagatavo burkānus korejiešu gaumē.
3
Ņem cepamo formu. Ņem daļu kartupeļu biezeņa, izveido plāceni, uz kura kārto kabačus. Nākamā kārta – burkāni. Pēc tam atkal liek kartupeļu biezeni, augšpusē izveido “krāteri” – nelielu padziļinājumu, kurā iepilda malto gaļu.
4

5

Liek līdz 200 grādiem sakarsētā cepeškrāsnī uz 45 minūtēm. Gatavo sacepumu pārziež ar nelielu daudzumu majonēzes un kečupa. Atstāj cepeškrāsnī vēl uz 10 minūtēm. Sasmalcina zaļumus, pārkaisa ar tiem gatavo ēdienu.
6
7
Īpašs variants: nodēvē šo sacepumu par “Vulkānu” un virspusē ievieto olas čaumalu ar nelielu daudzumu spirta. Pasniedzot galdā, vari izslēgt gaismu un aizdedzināt spirtu – efekts garantēts! Pēc tam vienkārši izņem čaumalu un pasniedz ēdienu viesiem.

loading...