Māksliniece Džemma Skulme devusies mūžībā 94 gadu vecumā

09-11-2019

Publicitātes foto


9. novembra rītā 94 gadu vecumā mūžībā devusies māksliniece Džemma Skulme, dziesminieks Kaspars Dimiters apliecināja sarunā ar portālu “Jauns.lv”.

Džemma Lija Skulme (dzimusi 1925. gada 20. septembrī Rīgā) ir latviešu gleznotāja, viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Māksliniece veicinājusi Trešās atmodas kustību.

Džemmai Skulmei ir nepārvērtējama loma 20. gadsimta otrās puses Latvijas mākslas attīstībā un sabiedriskajā dzīvē.Viņa nāk no ievērojamas mākslinieku, latviešu klasiskā modernisma veidotāju Skulmju dzimtas, būdama gleznotāja Oto Skulmes un tēlnieces Martas Skulmes meita.

LASI VAIRĀK: DŽEMMU SKULMI APCIEMO KĀDS ĪPAŠS CIEMIŅŠ

2019. gadā Džemma Skulme saņems Purvīša balvu par mūža ieguldījumu.

Mediji jau vēstīja, ka pēc šogad pārciestās gūžas operācijas māksliniece vairs neizgāja sabiedrībā, jo grūtības sagādāja pārvietošanās.

8. jūlijā Skulmes kundze bijusi apņēmības pilna klātienē pagodināt Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas ceremoniju Nacionālajā bibliotēkā, bet diemžēl tālāk par friziera salonu viņa netika – ceļoties no krēsla, sareiba galva, sekoja kritiens un gūžas locītavas lūzums. Neilgi pēc tam sekoja vēl viens kritiens un otra operācija.

Žurnālam “Kas Jauns” māksliniece toreiz atklāja: “Pati biju pie vainas, paļāvos, ka pēc pirmās operācijas jau varu iet, bet patiesībā stingri neturējos. Par to, kā ar mani šeit apietas, varu teikt tikai vislabākos vārdus. Tagad manas kājas noliktas pār gultas malu. Jātur un jāvingro kopā ar fizioterapeitu. Neko nepadarīsi, jāturas.”

loading...