Mājas talismans – ģerānija. Kāpēc mūsu vecmāmiņām uz palodzes vienmēr bija šis augs?

19-06-2020

pelargonium1


Ģerānija patiešām ir brīnumains augs – tā domāja mūsu vecmāmiņas, un viņam piekrīt astrologi, kas uzskata šo puķi par mājas siltuma un omulības sargu, talismanu pret ļaunu aci un negatīvu enerģētiku.

Ģerānija, par kuru ģimenē rūpējas un labi kopj, atbild ar mīlestību un aizsardzību pret nelūgtiem viesiem un gaisina strīdus. Tā padara cilvēkus pacietīgākus un labsirdīgākus, uzlabo to biolauku.

Auga īpatnējā smarža, kuru pat nevar nosaukt pat īpaši patīkamu, palīdz atvieglot depresiju un nostiprina nervu sistēmu. Ja ģerānijas podiņu noliek telpā, caur kuru iet ģeopatogēna zona (āderes!), augs to neitralizēs.mini-geran-v-dome-primetyi-sueveriya-2-900x450
Vēl uzskata, ka ģerānija palīdz mīlestībā – mīļotajam cilvēkam jāuzdāvina sārta ģerānija. Lai jūtas kļūtu abpusējas, tai jāpaliek viņa vai viņas mājās.

Ģerānijas lapas satur ēteriskās eļļas. Lai par to pārliecinātos, pietiek saspiest pirkstos tās lapiņu. Eļļa īpaši spēcīgi izdalās vasarā, saulainā laikā. Tādējādi augs aizsargā sevi pret pārkaršanu. Uzskata, ka tad, ja ģerāniju noliek ārpus telpām, sausā, siltā laikā ap saulrietu virs tās viegli pamanīt spīdēšanas efektu, ko rada auga izdalītās ēteriskās eļļas.

Ģerānijas nepatīk dažādiem kukaiņiem: kodēm, mušām, blusām. Tāpēc ar to var ierīvēt mājas mīluļus. (Hmmm, diez ko par to teiktu tavs kaķis?)

geran-komnatnaya

Ģerāniju var izmantot galvssāpju un saaukstēšanās ārstēšanai. Tā attīra gaisu un iznīcina kaitīgas baktērijas. Lai justos mundrāk, pietiek 10 minūtes dienā pavadīt “ģerānijas sabiedrībā”.Gaisa attīrīšanai var izmantot ģerānijas eļļu, kas nopērkama aptiekā. Pietiks ar trim četriem aromlampā ielipinātiem pilieniem.

Oil with pink geraniums on board

Ģerānijas eļļa regulē hormonu apmaiņu. Tā arī rosina romantiskas jūtas – aromlampā vakariņu laikā var iepilināt pāris pilienus šīs eļļas.

Vēl šis augs ļoti nāk par labu cilvēkiem ar nervu sistēmas saslimšanām, cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu, bezmiegu, sirds un asinsvadu slimībām, kā arī aknu un žultspūšļa kaitēm.

Pie slimās vietas pielikta ģerānijas lapa mazina otīta, radikulīta, zobu sāpes. Tautas dziednieki iesaka zobu sāpju gadījumā pielikt ģerānijas lapu pie vaiga no ārpuses.

Radikulīta ārstēšanai lapas sasmalcina, pēc tam pieliek pie muguras kā kompresi. Paaugstināta asinsspiediena gadījumā šādu kompresi liek uz rokas vietā, kur mērām pulsu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Lai ģerānija ziedētu kā traka, pabaro to ar šo dabīgo maisījumu!

Ģerānija aug, bet nezied! Ko darīt?

Zāles no ģerānijas: vieglai elpai, nierēm un kuņģim

loading...

9 Comments

 1. Olia 07.04.2018 at 23:46 - Atbildēt

  Manupra’t ta’s ir pelargonijas , g’era’niju tauta’ sauc par ra’ni’ti un mine’ta’s i’pas’i’bas piemi’t ra’ni’tim .

 2. Regīna 22.04.2018 at 09:46 - Atbildēt

  PiekrītuOlia domām.

 3. Regīna 22.04.2018 at 09:46 - Atbildēt

  Piekrītu!

 4. lase 16.11.2018 at 13:26 - Atbildēt

  Rānīte ir pavisam citādāka,un arī ar smaržu tās atšķiras savādāk!

 5. Afrodite 16.11.2018 at 19:18 - Atbildēt

  Augšējā attēlā ir īstā rānīte.

 6. Baņuta 25.02.2019 at 17:44 - Atbildēt

  Piekrītu

 7. Anonymous 09.06.2019 at 12:20 - Atbildēt

  Ģerānija,( tautā saukta arī par kumeļpēdu) ir ar apaļām,drusku robotām ,samtainām un mīkstām lapām, ir arī ģerānija ar cietām un spīdīgām lapām, rānija – to parasti lieto pie ausu sāpēm( ir ar izteiktu smaržu) un pelargonija ir ar izteikti robotām lapām.Tādi nosaukumi saklausīti laukos no veciem cilvēkiem.

 8. Zanda 19.10.2019 at 11:14 - Atbildēt

  Ģerānija = pelargonija. Kumeļpēda ir daudzgadīgs augs un aug dārzā.

 9. Irina 22.10.2019 at 11:38 - Atbildēt

  Piekrītu