Mājās gatavots ceriņu vīns. Šā pavasarīgā dzēriena recepte

28-04-2018

cerinu_vins

Ceriņu ziedi vienmēr ir salds atgādinājums par smaržīgo pavasari. Svaigu ziedu aromāts piepilda ēdamistabu un padara vakariņas brīnišķīgas. Tās ir patīkamas atmiņas ikvienam, tādēļ, iespējams, ir vērts pagatavot ceriņu vīnu.

Sastāvdaļas
4,5 litri ceriņu tējas
4,5 tases cukura
1 tase zilās agaves nektāra
2 ēdamkarotes svaigi spiestas citrona sulas
1 paciņa vīna rauga
1 tablete stabilizētāja (“Campden”)

Ceriņu tēja
Lai pagatavotu ceriņu tēju, vispirms ziedi ir jāatdala no zaļajām lapām. Nepieciešamais daudzums – lai aizpildītu 1 galona (apmēram 4,5 litri) konteineru. Pēc tam līdz vārīšanās temperatūrai uzkarsē galonu ūdens (vēlams svaigu/filtrētu). Ievieto ziedus sterilizētā 5 galonu pārtikas spainī, pārlej ar karstu ūdeni. Uzliek cieši noslēgtu vāku, šī „tēja” var stāvēt 48 stundas.

Ir divas metodes, kā nokāst ziedus. 1. Tu vari izmantot caurduri un pārliet tēju citā sterilizētā spainī. 2. Spainī ieklāj tīru neilona tīkliņu, tajā saber ceriņu ziedus un tad pārlej ar karsto ūdeni. Kad tēja ir gatava, atliek vienkārši izņemt tīkliņu ar ziediem un izspiest šķidrumu atpakaļ spainī.

Pirmā fermentācija
Pēc tam, kad ziedi ir izņemti, tu vari pievienot cukuru, nektāru un citronu sulu, ar tīru karoti maisot tik ilgi, līdz viss ir izšķīdis. Pēc tam ir jāiesmeļ mazs paraugs un jāievieto blīvummērā, lai notestētu īpatnējo blīvumu. (Mani rezultāti – 1,092 jeb potenciālais alkohola līmenis – 12%.) Blīvummēra izmantošana nav obligāta, taču tā palīdzēs tev saprast alkohola saturu, kā arī fermentācijas gaitu. Tagad izšķīdini raugu, apsmidzinot to ar „saldināto tēju”. Uzliec atpakaļ spaiņa vāku, uzraksti uz tā datumu un vīna veidu. Novieto spaini tumšā, vēsā telpā vai skapī un ļauj rūgt aptuveni 7 – 10 dienas.

Otrā fermentācija
Šajā brīdī aktīvai rūgšanai būtu mazliet jāmazinās. (Var vēlreiz izmērīt īpatnējo blīvumu, mani rezultāti – 1,062.) Izmanto sterilizētu gumijas caurulīti, lai pārsūknētu vīnu sterilizētā stikla traukā (1 gl), tikai rūpīgi izvairies no nogulsnēm dibenā. Kad trauks ir pilns, aizvāko to ar sterilizētu gaisa necaurlaidīgu korķi. Traukam jābūt pilnībā pilnam ar šķidrumu. Tas aizsargās no gaisa piekļūšanas un neļaus iekļūt mikrobiem no ārpuses. Atkal novieto tumšā telpā un aizmirsti par to uz mēnesi.

Par nostādināšanu lasi nākamajā lapā!

Lasīt tālāk: 1 2