“Mainīsim cilvēku domas”. Rīgas kafejnīcā rosās darbinieki ar invaliditāti

17-06-2019


Viņi ir priecīgi par darbu un iespēju būt vajadzīgiem. “RB Cafe” strādnieki stāsta, ko pirks par savu pirmo algu, bet idejas autors par to, ka vēlas radīt vietu, kur mainās cilvēku domas. “RB Cafe” atrodas Rīgā, Bruņinieku ielā 63.

“Šī būs īpaša vieta īpašiem cilvēkiem. Piedāvāsim konditorejas izstrādājumus. Kūkas, pīrādziņus, kruasānus ar garšīgu kafiju un atspirdzinošiem dzērieniem,” Latvijas Televīzijai stāsta SIA “RB Cafe” valdes loceklis Māris Grāvis.

Kafejnīcā plānots nodarbināt septiņus cilvēkus ar invaliditāti.

Ar viņiem visiem strādā konditore Anita, kura palīdz apgūt nepieciešamās prasmes un iemaņas jaunajā darbavietā.

“Viņi cenšas. Ir ļoti svarīga savstarpējā komunikācija. Viņi mums ir ļoti īpaši un centīgi. Es ceru, ka viss būs labi,” saka Anita.

Katram darbiniekam kafejnīcā ir savi pienākumi. “Man pienākumi ir izmazgāt grīdu, visu sakopt, miskasti izmest. Palīdzēt, ko vajag. Palīdzu arī gatavot. Taisu rabarbermaizi,” stāsta “RB Cafe” darbinieks Ivo. Savukārt Emīlijas uzdevums būs kafejnīcas viesiem piedāvāt tēju un kafiju.


Darbā būs jāierodas jau septiņos no rīta. Tik agra celšanās varētu būt viens no lielākajiem izaicinājumiem. “Mēģināšu. Ja kas, uzlikšu otru modinātāju,” saka darbiniece Silvija.

“RB Cafe” piedāvās ne vien svaigas bulciņas un kūciņas uz vietas, bet arī apkalpos dažādus banketus.

loading...