Linsēklas un medus ūdens: labi, bet ne tukšā dūšā

02-06-2024

Foto – Pixabay

Meklējot veidus, kā palikt jauniem un veseliem, mēs bieži vēršamies pie dažādiem uztura padomiem. Tomēr ne visi ieteikumi, ko dzirdam, ir patiešām noderīgi. Viens no šādiem apšaubāmiem padomiem ir dzert linsēklu eļļu vai ūdeni ar medu tukšā dūšā. Eksperti apgalvo, ka šie ieradumi var radīt nopietnas sekas mūsu veselībai.

Kāpēc nevajadzētu dzert linsēklu eļļu tukšā dūšā

Viens no populārākajiem padomiem, kas jāņem vērā, ir dzert augu eļļas, piemēram, linsēklu eļļu vai kaņepju eļļu, no rīta tukšā dūšā. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz iedarbināt vielmaiņu un uzlabo organisma darbību.

Tomēr, kā norāda terapeiti, šāda pieeja var vairāk kaitēt nekā palīdzēt.

Eļļas dzeršana tukšā dūšā var izraisīt spēcīgu žults izdalīšanos, kas var izraisīt gastrīta saasināšanos, pankreatītu un pat novest pie operācijas žultsakmeņu gadījumā.

Turklāt šīs žults izdalīšanās dēļ vitamīni un mikroelementi no eļļas netiek pilnībā asimilēti.
Kāpēc nedzert ūdeni ar medu tukšā dūšā

Vēl viens izplatīts padoms ir dzert ūdeni ar citrona sulu un medu tukšā dūšā, lai uzlabotu vielmaiņu un zaudētu svaru.

Tomēr šis dzēriens var izrādīties īsta cukura bumba un kaitēt mūsu gremošanas traktam. Citronu sula, kas satur skābi, kombinācijā ar rīta badošanās laiku un kortizola līmeni var kairināt kuņģa gļotādu, izraisot erozijas un gastrītu.

Medus pievienošana tikai pastiprina šo efektu, jo cukurs, īpaši lietots tukšā dūšā, veicina tauku veidošanos un var izraisīt aptaukošanos un diabētu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mīti par diētām, kuri maldina daudzus notievēt gribētājus

Veselīgi, garšīgi, bet ne diētiski produkti. Tievētājiem jāzina!

Delikātā diēta lēnai svara mazināšanai. Dietoloģes Neimanes ieteikumi