Limonāde ar kurkumu ārstē depresiju labāk nekā zāles

13-01-2018

11-turmeric-lemonade-fb-696x365

Kurkuma ir viens no spēcīgākajiem dabas līdzekļiem, kas novērš iekaisuma procesus, noder ļaundabīgo audzēju un Alcheimera slimības profilaksei un pazemina holesterīna līmeni asinīs.

Kurkumu arī izmanto artrīta ārstēšanā, pret dedzināšanu kuņģī jeb dispepsiju, diareju, meteorismu, apetītes zudumu, aknu problēmām un žultspūšļa saslimšanām.

Šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl, bet, iespējams, pati interesantākā kurkumas īpašība ir tās spēja mazināt depresiju.

Tās ir patiešām labas ziņas, jo populārajiem antidepresantiem ir dažādas blaknes, tostarp elpošanas problēmas, iespējama kuņģa asiņošanu un miega traucējumi.

Nesenā pētījumā par kurkumīna (aktīvā kurkumas sastāvdaļa) iedarbību tas salīdzināts ar antidepresanta fluoksetīna ietekmi.

Beilora Pētnieciskā institūta pārstāvis, doctors Adžajs Gēls, sacīja: “Tas ir jauns un pārsteidzošs atklājums alternatīvās medicīnas jomā. Cilvēkiem, kas cieš no depresijas, ir augstāks iekaisuma un zemāks neiroģenēzes procesu līmenis smadzenēs, kas nozīmē, ka viņiem veidojas mazāk jaunu smadzeņu šūnu nekā pārējiem cilvēkiem. Kurkuma vienlaicīgi iedarbojas kā pretiekaisuma līdzeklis un stimuli neiroģenēzi.”

Piedāvājam īpaši gardu recepti ar veselīgo kurkumu!

Sastāvdaļas 4 porcijām

4 glāzes auksta filtrēta vai gāzēta ūdens

2 ēdamkarotes svaigas, rīvētas kurkumas

4 ēdamkarotes 100 100% kļavu sīrupa vai medus

Pusotra citrona sula

Papildus var pievienot 1 apelsīna sulu

Pagatavošana
Sajauc visas sastāvdaļas nelielā krūzē. Var pievienot ledu. Gatavs!

loading...