Līdz četrām ražām sezonā: kā pareizi audzēt pētersīļus

06-07-2024

Foto – Pixabay

Pētersīļi neapšaubāmi ieņem īpašu vietu ikvienā dārzā, pateicoties to nepretenciozitātei un noderīgajām īpašībām.

Dārzkopji, kas cenšas palielināt šī garšauga ražu, var iegūt no tā līdz pat četrām ražām sezonā, ievērojot dažus vienkāršus noteikumus.

Dārzkopji atklāj padomus, kā iegūt lielu pētersīļu ražu.

No agra pavasara līdz vēlam rudenim var baudīt svaigus pētersīļu zaļumus, ja tos pareizi kopjat. Galvenais, lai iegūtu daudzkārtēju ražu, ir regulāra auga apgriešana.
Kad pētersīļi sasniedz optimālo augstumu, tie jānogriež līdz jauna auguma līmenim, atstājot apmēram 5 centimetrus no stublāja pamata. Tas stimulē jaunu lapu augšanu un ļauj iegūt pirmo svaigu zaļumu ražu.

Pareizi kopjot, pētersīļu krūmi var dot ne vienu, bet pat četras ražas sezonā.
Ja pamanāms, ka pētersīļi sāk novecot un lapas kļūst rūgtākas, ir jāveic atjaunošanas procedūra.

Lai to izdarītu, arī augu nogrieziet līdz 5 centimetriem, kas stimulē jaunu dzinumu parādīšanos. Jaunie zaļumi, ko pētersīļi izaudzēs pēc šīs procedūras, būs ne tikai sulīgi, bet arī aromātiski, ideāli piemēroti izmantošanai ēdienu gatavošanā.

Atkārtojot šo ciklu visas sezonas garumā, var iegūt ne tikai svaigus zaļumus visas sezonas garumā, bet arī ievērojamu ražu skaitu.

Šāda pieeja ļauj maksimāli izmantot pētersīļu potenciālu un priecēt sevi ar to garšu un labvēlīgajām īpašībām visas sezonas garumā.

Tādējādi, ievērojot vienkāršus kopšanas un apgriešanas ieteikumus, jūs varēsiet iegūt ne tikai ražas cienīgus pētersīļus, bet arī pilnīgu baudījumu no šīs garšvielas audzēšanas savā dārza gabalā.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kā izaudzēt baziliku no sēklām. + Vēl trīs garšaugu audzēšanas padomi

Kā izaudzēt sulīgas un smaržīgas dilles: pieredzējušu dārzkopju padomi

Kā audzēt piparmētras uz palodzes. Vitamīni, tēja, smarža vienmēr pie rokas!

Kā sēt pētersīļus un dilles, lai zaļumi vairs nebūtu jāpērk?