Ledus aukstas kājas? Var palīdzēt punktu pašmasāža!

25-09-2018

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


Ieslēdzam sildītāju
Jums bieži salst kājas ne tikai ārā uz ielas, bet arī gultā zem segas? Protams, var sasildīties, uzvelkot siltas vilnas zeķes vai izdzerot tasīti karstas tējas. Bet var arī izmēģināt pavisam jaunu metodi.

Ledusaukstas kājas teicami sasilda punktu masāža. Turklāt jāmasē punkti, kas atrodas nevis uz kājām, bet roku pirkstiem. Vidējā pirksta augšējās falangas pašā centrā atrodas punkts čžunčun, kas arī uzskatāms par apbrīnojamo sildītāju. Kārtīgi izmasējot šo punktu abu roku pirkstiem, jau pēc minūtes pa visu ķermeni izplūdīs patīkams siltums, un arī aukstās kājas kļūs siltas.

Aizgriežam krānu
Lai kā centāties, no iesnām neizdevās izvairīties, un nu degunā ieviesies, tā teikt, slapjdraņķis? Nesteidzieties meklēt asinsvadus sašaurinošos pilienus – pārāk bieža to lietošana ne pie kā laba nenoved.

Arī šajā situācijā var palīdzēt punktu masāža. Tikai jāatrod punkts taien, kas noteikti nāks talkā pilošajam degunam. Tas atrodas uz delnas pamatnes lielajām šķērsrievām plaukstas pusē, vietā, kur jūtams kaula pacēlums. Punkts jāmasē un tam viegli jāuzspiež ar otras rokas īkšķa spilventiņu 1 minūti 3 reizes dienā.

Iedarbinām drenāžu
Nesenā saaukstēšanās pārgājusi ieilgušā haimorītā? Deguns neelpo, bet galva gluži vai pušu plīst?
Deguna blakusdobumus no gļotām teicami atbrīvo punkta tentju masāža. Tas atrodas pie kakla viduslīnijas aptuveni 2 cm zem matu augšanas robežas. Atrast punktu nav grūti: tam uzspiežot, jūtams kairinājums acīs un degunā. Jāņem vērā, ka tentju ir pāra punkts, tāpēc tie abi jāmasē vienlaikus ar abām un aizmuguri atvirzītām rokām. Izdarot ieelpu, šiem drenāžas punktiem jāuzspiež ar vidējiem pirkstiem – 10 reizes 5 sekunžu laikā. Atkārto 2–3 reizes dienā, kurss – viens mēnesis.

loading...