Latvijā radīts dizaina trauks, kurā spēlēt “desas”

01-10-2015
Publicitātes foto

Publicitātes foto

Katram no mums mamma bērnībā ir teikusi – ar ēdienu uz šķīvja nespēlējies! Šo apgalvojumu lauzt ir lēmusi latviešu dizainere Laura Kazberaviča. Viņa ir radījusi dizaina trauku “PlayPlate”, no kura našķoties un kurā spēlēties. Tuvāk to varēs aplūkot jau šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā, kur notiks Rīgas starptautiskā dizaina izstāde “Design Isle 2015”.
Dizaina trauks “PlayPlate” pilda vairākas funkcijas – tas ir gan šķīvis, gan radošs spēles laukums, un var pārvērsties pat par svečturi. Trauka deviņos laukumos var glīti izkārtot riekstiņus vai žāvētas ogas, lai ēdājam nebūtu jāizlasa savi favorīti no maisījuma. Savukārt brīvajos brīžos kopā ar draugiem aizrautīgi varat spēlēt visiem labi zināmās “desas” – ir nepieciešami tikai divu veidu augļi. Tāpat “PlayPlate” var kalpot arī kā nelielu lietu organizators, piemēram, pērlītēm, monētām, atslēgām. Ja vēlaties baudīt īpašu noskaņu, to var izmantot arī par svečturi.

“PlayPlate” ir veidots no apstrādāta bērza saplākšņa, lai izceltu koka īpašības un struktūru. Šobrīd “PlayPlate” tiek ražots ierobežotā skaitā, un to var iegādāties dažos veikalos Rīgā un Liepājā. Tuvākajā laikā dizainere plāno arī papildināt trauku sortimentu ar paplašinājumiem laukumam 3×3, kā arī paspēlēties ar jaunām formām un krāsām. Dizainere cer arī atrast risinājumu, kā traukus pilnībā varētu izgatavot ar rokām, tādējādi nodrošinot darbu cilvēkiem, nevis mašīnām.

Šo un vēl daudzus citus Latvijā radītus dizaina darbus varēs skatīt “Gada balva dizainā 2015” ekspozīcijā visas trīs izstādes dienas. Vairāk: designisle.lv/jaunumi_103.php
Kā zināms, izstāde “Design Isle 2015” jau trešo reizi no 2.oktobra līdz 4.oktobrim vienkopus pulcēs Baltijas radošākos un talantīgākos dizainerus un laba dizaina cienītājus. Oriģinālas un funkcionālas mēbeles, jaunākie interjera un apgaismojuma risinājumi, grafiskais dizains, modes dizains, dzīvesstila produkti, konkursa “Gada balva dizainā 2015” laureātu darbi – tas viss trīs dienu garumā Ķīpsalā! Vairāk: www.designisle.lv

loading...