Laika vērotājs: decembris būs īsts Vilku mēnesis – kodīs sals!

03-12-2023

Foto – Pixabay


Šogad novembra pēdējās dienas atnākušas, ar labas ziemas sniegu un decembra priekšvakarā arī sals pastiprinājies. Ja atceramies laiku pirms 13 gadiem (2010.g.), tad sniegs, kas sniga Katrīnās (25.11.), palika un noturējās līdz pavasarim. Tāpat bija arī 2012. gadā, kad novembra pēdējās dienās sniga un decembra priekšvakarā arī sals sāka kost. 2012./2013. gada ziema noturējās līdz aprīļa vidum un tad ar strauju siltuma vilni un sniega kušanu aprīlī bija lieli pavasara pali. Vai arī šoreiz atkārtosies to gadu ziemu scenārijs? Zīmes dabā un nozīmīgajās dienās rāda, ka ziema Latvijas lielākajā daļā atnākusi uz palikšanu. Decembris ar nelieliem atkušņiem paies viegla līdz mērena sala un jauka baltuma zīmē, savā blogā raksta laika vērotājs Vilis Bukšs.

Ticējums par pirmo sniegu (šogad 26. oktobrī), kas uzkrīt sešas nedēļas pirms ragavu ceļa, būs apstiprinājies. 7. augusts, kas paredz ziemu, rīta pusē bija saulains, bet vakarā stiprs lietus. Tātad, līdz Ziemassvētkiem mainīgi laikapstākļi, ar nelielu līdz mērenu salu un bez lieliem nokrišņiem. Savukārt 18. augusts, kas prognozē decembri, bija ar lietu rīta pusē un vēlāk daļēji mākoņains. Tas liecina, ka lielāks sals, ap -15, -20 grādiem būs laikā līdz Ziemassvētkiem un ne ilgāk kā dažas dienas. Ap ziemas saulgriežiem (21. decembris) pastiprināsies vējainu un sniegainu dienu iespējamība.

Vilku mēneša pirmajā pusē, pārsvarā līdz zvēru dienām (10. decembris), bez atkušņiem. Skaidrās mēness naktīs dažviet sals var pastiprināties līdz 15, 20 grādiem. Pārsvarā mākoņains un nokrišņos sniegs, bet tuvāk jūrai varētu būt arī sasalstošs lietus. Ceļi sniegaini, slideni.

Mēneša vidū varētu būt dažu dienu atkusnis, kad temperatūra dienas laikā var paaugstināties līdz plus 3, 5 grādiem. Dažādi nokrišņi. Laikā ap ziemas saulgriežiem (21. decembris) neliels sniegs un sals dienas laikā robežās no mīnus 3 līdz mīnus 8 grādiem. Skaidrās naktīs mīnus 12, 17 grādi.

Decembra otrajā pusē lielākoties nepastāvīgi laikapstākļi. Neliela līdz mērena sala dienas mīsies ar atkušņiem. Nakts sals robežās no mīnus 5 līdz mīnus 12 grādiem un atkušņos dienas laikā līdz plus 5 grādiem. Šajā laikā gan sniegs, gan sasalstošs lietus un tuvāk jūrai arī lietus. Laiks Ziemassvētku dienās daļā Latvijas ar nelielu salu naktīs un ar temperatūru tuvu nullei dienas laikā. Ziemassvētki Latvijas austrumos rādās būt balti, bet Latvijas rietumos tuvāk jūrai melni vai zaļi. Vēlāk, gada izskaņā, dienas ar nelielu salu nomainīs atkušņi un dažādi nokrišņi. Ceļi slideni.

Kopumā pirmais ziemas mēnesis paies neliela līdz mērena sala, atkušņu un viegla baltuma zīmē. Temperatūra tuvu decembra vidējai. Arī nokrišņi, kas pārsvarā būs sniegs – tuvu normai. Vēlāk, janvāra vidū un otrajā pusē temperatūra var noslīdēt zem mīnus 22 grādiem, bet sniega sega daudzviet var pieaugt līdz pusmetram.

Lai gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Naudas horoskops 2024. gadam. + Vēl desmit horoskopi Jaunajam gadam!

Desmit precīzi mērķī trāpītas atziņu bultas par Strēlnieku

loading...