Lai neiziet kā Busulim! Interneta eksperti iesaka piesardzības pasākumus

22-01-2019
Foto - www.intarsbusulis.com

Foto – www.intarsbusulis.com

Viens no populārākajiem kontu zagšanas paņēmieniem, it īpaši attiecībā uz ietekmētājiem, ir viltus verifikācija, ko nesen arī piedzīvoja populārs mākslinieks Intars Busulis. Kaspersky Lab eksperte Tatjana Ščerbakova sniedz ieteikumus, kā efektīvāk izvairīties no kibernoziedznieku lamatām sociālajos tīklos.

“Droši vien esat pamanījuši zilo žetonu ar balto ķeksīti pie dažiem “Instagram” kontiem. Šo statusa simbolu piešķir autentiskiem kontiem, kas pieder slavenībām un lieliem uzņēmumiem. Lai pieprasītu no lietotnes šādu verifikāciju, lietotājam ir jāatver sadaļa “Iestatījumi” un jāpiespiež “Pieprasīt verifikāciju”.

Tomēr daudzi lietotāji joprojām īsti nezina, kā iegūt ilgoto ķeksīti. Protams, krāpnieki to izmanto, veidojot “Instagram” uzziņu centra lapām līdzīgas vietnes, kur sola piešķirt šo žetonu, bet vispirms pieprasa no “Instagram” lietotājiem sīkāku informāciju, piemēram, lietotājvārdu, paroli, e-pasta adresi, pilnu vārdu un dzimšanas datumu.

Kad dati ir ievadīti, parasti naivais lietotājs saņem paziņojumu, ka lēmums tiks pieņemts 24 stundu laikā, bet tikmēr nedrīkst mainīt konta iestatījumus. Informācija nonāk tieši uzbrucēju rokās, kamēr lietotājs mierīgi gaida, nemaz nenojaušot, ka viņa konts jau ir nozagts,” komentē Kaspersky Lab datu analītiķe.

Eksperte brīdina: “Šo paņēmienu var izmantot, arī lai iegūtu upurim piederošo personisko informāciju, kas var palīdzēt kibernoziedzniekiem apiet divfaktoru autentifikācijas procesus. Lai to veiktu, noziedznieki parāda paziņojumu, ka ar konta īpašnieku varbūt sazināties atbalsta dienests, lai precizētu informāciju. Kad “atbalsta dienests” sazinās, patiesībā tie ir paši krāpnieki, kas pieprasa īsziņā atsūtītos ciparus vai citu drošības informāciju. Tāpat viņi var nosūtīt viltus atbalsta dienesta paziņojumu, kurā tiek pieprasīta informācija, kas it kā ir nepieciešama verifikācijai, ko viņi savukārt var izmantot, konta īpašnieka vārdā sazinoties ar īsto atbalsta dienestu (pieprasītie dati var ietvert, piemēram, fotogrāfiju vai citus datus, ko var pieprasīt īstais atbalsta dienests).”

5 vienkārši soļi, kā nepieļaut “Instagram” konta nozagšanu

1. Nenoklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm.

2. Vienmēr adreses joslā pārbaudiet lapas vietrādi URL. Ja tur Instagram.com vietā rakstīts, piemēram, 1stogram.com vai instagram.security-settings.com, uzreiz aizveriet vietni.

3. Izmantojiet tikai oficiālo sociālā tīkla lietotni, kas ir instalēta no oficiālā veikala, piemēram, “Google Play” operētājsistēmai “Android” vai “App Store” operētājsistēmai iOS.

4. Neizmantojiet konta pieteikšanās akreditācijas datus, lai autentificētos citos pakalpojumos un lietotnēs.

5. Izmantojiet stipru drošības risinājumu, kas nofiltrē aizdomīgus paziņojumus un bloķē pikšķerēšanas lapas.

loading...

1 Comment

  1. Сергей 23.01.2019 at 00:56 - Atbildēt

    Платить за электричество в 2 разa меньше не нарушая закон реально! Советую абсолютно каждому ознакомиться с этой статьей – https://u.to/NdCHFA – элеkтpиka с более чем 30-летним стажeм! Это действительно легально, советую всем, кто не хочет переплачивать!