Lai mīlētu savu zemi un palīdzētu cilvēkiem, tautībai nav nozīmes. Ciemos Čerkovsku zaļajā mājā Šampēterī

01-06-2020

Foto – Roberts Blumbergs

Četru olimpiāžu dalībnieka, izcilā modernās pieccīņas meistara Denisa Čerkovska un viņa sievas, izcilās jātnieces Margaritas Čerkovskas mājai Šampēterī var itin viegli paiet garām, to nepamanot – atturīga skandināviska fasāde, turklāt vēl Latvijā pagaidām reti manāmais “zaļais jumts”, kas vasarā atvēsina, bet ziemā – palīdz saglabāt siltumu. Ekoloģiski!

Bet saruna šoreiz galvenokārt pat ne par politiku, bet gan to, kā dzīvojam un sadzīvojam Rīgā un Latvijā, kur pārstāvētas visdažādākās tautības. Mēģinājumi tās pretstatīt bieži vien šķiet mākslīgi, uzskata Deniss, uzsverot, ka ir patiess Latvijas, Rīgas un arī savas Šampētera un Pleskodāles apkaimes patriots.

Foto – Roberts Blumbergs

“Mūsu ģimenē ir interesants modelis – sieva ar bērniem runā latviski, es – krieviski. Abi puikas turklāt ātri apguvuši abas valodas un praktiski nekad nesajauc, kurā no tām runā. Uzskatu, ka bilingvālais modelis viņiem dzīvē būs ieguvums, tāpat arī mūsu ģimenes sportiskais un veselīgais dzīvesveids,” atzīst divu puiku tētis.

“Mans tētis nāk no Krievijas pierobežas un latviski nerunāja, bet nekad nav bijis pat domas, ka es varētu nebūt savas zemes patriots,” bilst Deniss, ar smaidu paskaidrojot, ka iemesls tik perfektai valodas apguvei gan bijis cits – ieskatīšanās simpātiskajā jāšanas sporta meistarē Margaritā. Kā zināms, modernajā pieccīņā pārstāvētie sporta veidi ir šaušana, paukošana, peldēšana, jāšana ar zirgu un kross.

Foto – Roberts Blumbergs

Kaut arī aktīvās sporta gaitas noslēgtas un ģimene pievērsusies jaunās paaudzes audzināšanai, visdažādākās fiziskās aktivitātes, protams, joprojām ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa.

Deniss ir pārliecināts, ka uzkrātajā pieredzē jādalās: vienmēr piekrīt vadīt seminārus un mācības, tāda bija arī nesen notikusī boksa nometne pie Usmas ezera, kur piedalījās arī pieredzējuši sportisti, kuri atzina, ka šīs atziņas lietu noderēs turpmāk.

Foto – Roberts Blumbergs

Piemēram, titulētais pieccīņnieks iesaka nekad netrenēties līdz pilnīgam spēku izsīkumam, bet beigt treniņu tad, kad vēl mazliet gribas pasportot. “Tas ir gluži tāpat kā pie galda – pareizi ir beigt maltīti tad, vēl mazliet varētu apēst,” viņš velk paralēles ar otru šobrīd ļoti nozīmīgu dzīves jomu – veselīga dzīvesveida mācīšanu jauniešiem un pieaugušajiem.

Foto – Roberts Blumbergs

Vaicāts, kādas būs viņa prioritātes gadījumā, ja izdosies kļūt par jaunās Rīgas domes deputātu no saraksta “Attīstībai/Par!”, “PROGRESĪVIE” (AP!/PRO), Deniss nešaubīgi priekšplānā izvirza tieši sportiska dzīvesveida un fiziskām aktivitātēm piemērotas vides tematus.

“Gribu, lai rīdzinieki būtu pozitīvi atkarīgi no sporta!” Tāpēc viņa uzmanības lokā vienmēr būs arī sporta infrastruktūra, piemēram, labiekārtoti sporta laukumi apkaimēs, dažādas bezmaksas sporta nodarbību iespējas un veselīgs dzīvesveids.

Foto – Roberts Blumbergs

“Turklāt sports ļoti palīdz audzināt raksturu,” stāsta Deniss Čerkovskis, rādot akurātas, ļoti kārtīgi aizpildītas jaunā sportista dienasgrāmatas no savu sporta gaitu sākuma.

Foto – Roberts Blumbergs

“Nav jau būtiski, vai raksti ar roku, kā kādreiz es bērnībā, vai kādā datora programmā, kā mūsdienu jaunieši – galvenais ir neatlaidība un konsekventa mērķi izvirzīšana un sekošana tiem. Tas palīdz norūdīties ne tikai fiziski, bet arī garīgi un dzīvē daudz sasniegt jekurā izvēlētajā darbības jomā,” pārliecināts izcilais sportists.

Kad pēc sarunas, foto un video sesijas atvadāmies, vēl ilgi saglabājas gaiša sajūta par šīm mājām un cilvēkiem, kuri uzskata, ka laba dzīvošana ir pašu darba un gribas sasniegums, nevis kaut kas tāds, ko varētu uzdāvināt kāds mistisks laimes lācis.

loading...