Labas receptes, kā stiprināt matus katrā gadalaikā

03-09-2018

mati6


Dažkārt, kad pēc ārsta ieteikuma tiek sākts hormonu terapijas kurss, pēc laiciņa daudzi pamana, ka pastiprināti sākuši izkrist mati. Protams, viņi uztraucas ne pa jokam.

Taču uztraukums ir nevietā: kad hormonu preparātu lietošana būs galā, mati atkal sāks ataugt. Lai paātrinātu atjaunošanās procesu, matu sīpoliņiem jāļauj atpūsties, tāpēc ieteicams matus apgriezt iespējami īsākus. Lai matus nostiprinātu, gada garumā var rīkoties šādi.

Rudenī 2–3 reizes nedēļā stundu pirms mazgāšanas galvas ādā ierīvē mandeļu vai dadžu eļļu, bet pēc tam matus mazgā nevis ar šampūnu, bet hennu vai sinepju pulveri (atšķaidītu karstā ūdenī līdz krējumveida masai). Savukārt uzturā jāatsakās no sāļiem un skābiem ēdieniem.

Ziemā ieteicams dzert dadža lapu novārījumu: ēdamkaroti žāvētu sasmalcinātu lapu ieber termosā, aplej ar glāzi verdoša ūdens, atstāj uz nakti ievilkties, no rīta izkāš un uzlējumu sadala 2–3 devās. Matus labāk mazgāt ar olas dzeltenumu, bet reizi nedēļā – ar siltā vārītā ūdenī izmērcētu rudzu maizi.

Pavasarī un vasarā stundu pirms matus mazgāšanas tiem uzliek svaigas dadža vai māllēpju lapas un ap galvu apsien lakatu. Matus mazgā ar vārītu vai filtrētu ūdeni, izmantojot pH neitrālu šampūnu.

Reizi divās nedēļās vēlama barojoša maska: sajauc pa ēdamkarotei alvejas sulu un medu, pievieno tējkaroti ķiploku sulas, 2–3 sakultus olu dzeltenumus un visu rūpīgi samaisa. Ar iegūto masu dāsni apziež matus, apsien ar marli un uzvelk dušas cepurīti (vai polietilēna maisiņu). Pēc stundas matus izmazgā ar siltu ūdeni.

loading...