Laba mājas enerģētika: krāsas, aromāti, materiāli. Kā zināt, ka māja pēc tiem izslāpusi?

24-01-2018

maja_kamins


Enerģiju ziņā cilvēks un viņa miteklis ir nepārtrauktā mijiedarbībā: māja dod enerģiju cilvēkam, bet cilvēks – mājai. Ko darīt, lai šī saikne vienmēr būtu pozitīva un nekad nepārtrūktu?

Vai atceraties, kad pēdējo reizi “pabarojāt” savu māju? Ja nekas tamlīdzīgs atmiņā neuzaust, visticamāk, jūsu dzīves telpai ļoti nepieciešams enerģētisks lādiņš.

telpaugi1

Pats vienkāršākais veids, kā noteikt, vai māja ir “izsalkusi”, – pārbaudīt savu enerģētisko līmeni, jo, kā jau minēts, starp cilvēku un telpu notiek nepārtraukta enerģijas apmaiņa.

Telpas, kurās uzturamies, nodrošina tādu apkārtējo gaisotni, kurā kopējā enerģija vai nu samazinās, vai arī pieaug. Un māja ir tieši tā vieta, kur cilvēks pilnībā spēj kontrolēt radušos situāciju.

Iedarbojas jebkuras izmaiņas: jaunas krāsas, pārvietotas mēbeles, pat elementāra telpu uzkopšana. Kad apkārtējās lietas kļūst it kā sastingušas, pamodināt snaudošo ci enerģiju spēj pavisam vienkāršas izmaiņas.

Pareizās krāsas
krasas_interjera

Neraugoties uz to, ka reakcija uz krāsām ir ielikta zemapziņā, dažādiem cilvēkiem tā var būt atšķirīga. Gatavas atbildes uz jautājumu, kura krāsa uzlādēs ar enerģiju, nav un nevar būt.

Svarīga loma atbilstīgo krāsu noteikšanai var būt ģeogrāfiskajam stāvoklim. Ja cilvēks dzīvo vietā, kur dominē pelēkā krāsa, viņš noteikti gribēs ienest mājā dzeltenos toņus, lai radītu saulaināku vidi un vairotu optimismu. Pēc ājurvēdas, arī individuālais enerģētiskais tips nosaka, kuras krāsas konkrēti nepieciešamas.

Lai palīdzētu sev noteikt, kuru krāsu toņi vislabāk pastiprina enerģētiku, pilnīgi pietiek uzmanīgāk ielūkoties kādā grāmatā vai žurnālā par augu valsti un atzīmēt, kuras krāsas augi un puķes patīk visvairāk. Arī tad, ja iepatikusies krāsa šķiet pārāk izaicinoša un roka neceļas nokrāsot tajā visas sienas, tas nemaz nav nepieciešams.

Pilnīgi pietiks ar vienu sienu vai pat tās fragmentu – kontrastējošais tonis atdzīvinās visu mitekli. Gadījumā ja cilvēks nav gatavs arī tādām pārmaiņām, ir cits variants: ar krāsainām detaļām (spilveniem, pārklājiem, galdautiem, stikla traukiem un citiem aksesuāriem) papildināt interjeru.

Pareizā gaisma

lampa

Ja mājai pietrūkst gaismas, tā jāpapildina.

* Lai izvairītos no monotonas vienmuļības, var paplašināt apgaismes ķermeņu izvietojumu: piemēram, apnikušo stāvlampu pie dīvāna apmainīt pret sienas lampām vai arī visā telpā novietot vairākas galda lampas;

* patīkamu un romantisku akcentu mājā ienesīs gaismas spēles, ko var panākt, novietojot lampu tā, lai gaisma plūstu caur telpaugu lapām;

* daži lokāli mēbelēs iebūvēti un ar reostatu regulējami gaismas ķermeņi veidos izgaismotas zonas un pārējo telpu piepildīs ar patīkamu mijkrēsli.

Nākamajā lapā – pareizās skaņas un aromāti!

citrons

Pareizās skaņas un aromāti

Māja ar pareizu enerģētiku baro visas piecas maņas un padara telpu gan par miera ostu, gan iedvesmas avotu. Tāpēc jādomā par visu, kas uz maņām iedarbojas, un ne tikai to, ko var redzēt un pataustīt, bet arī dzirdēt, saost un pat pagaršot.

Pirmkārt, tā ir mūzika, kas nāk talkā vienmēr, kad nepieciešams enerģijas lādiņš. Mūzika spēj pārveidot visu: gan to, kas jau sāk šķist par rutīnu, gan to, kas tiek uztverts ar patiku.

Iedvesmot spēj arī aromāti. Piemēram, virtuvi, īpaši, ja tā atrodas līdzās vannasistabai, var piepildīt ar attīrošajiem koriandra un sandalkoka aromātiem.

Savukārt smaržkociņi ar vīraku vai ēteriskās eļļas attīrīs telpas no gaisā esošajiem toksīniem.

Absolūti visās telpās var izsmidzināt citrusaugļu aromātu, tāpat svaiguma sajūtu telpā nolikts radīs apelsīns ar miziņā iespiestām krustnagliņām.

Pieci pamatelementi

kamins

Uguns. Tā vienmēr ir aktuāla. Īpaši sveces dzīvā liesmiņa. Taču nedrīkst aizmirst arī pārējos elementus.

Ūdens. Akvārijs gādā par finansiālo stāvokli, bet pavisam neliela telpas strūklaciņa paaugstina kreativitāti un piesaista mīlestību.

Metāls. Bronzas svečturis, vara zvaniņi – visam var atrast savu vietu.

Zeme. Izstrādājumi no keramikas un akmens ne tikai ir praktiski, bet arī dekoratīvi.

Koks. Dzīvi augi, koka grīdas un mēbeles, arī visi zaļas krāsas priekšmeti.
Ja visas piecas stihijas mājoklī ir līdzsvarā, cilvēks vienmēr jutīsies labi.

loading...