Kuri pieci telpaugi darbojas kā gaisa kondicionieris un attīrītājs?

06-02-2024

Foto – Pixabay

Augi papildus to estētiskajai funkcijai var pozitīvi ietekmēt iekštelpu gaisa kvalitāti. Fitopsiholoģijas un botānikas eksperti iesaka izvēlēties tādus augus, kas ne tikai uzlabo mikroklimatu, bet var arī mazināt veselības riskus, piemēram, novēršot akūtu elpceļu infekciju izplatīšanos.

Aplūkosim piecus augus, kas var aizstāt gaisa kondicionierus un gaisa attīrītājus, nodrošinot svaigu un tīru gaisu jūsu mājās.1. Fikuss – formaldehīda neitralizators

Ekrānuzņēmums


Fikuss ir lieliska izvēle pilsētas dzīvokļiem, jo tas efektīvi attīra gaisu no formaldehīda, ko izdala mūsdienu celtniecības materiāli un mēbeles.

Tas ir nepretenciozs augs, kam nepieciešama minimāla kopšana. Novietojiet to gaišā vietā, izvairoties no tiešiem saules stariem. Kombinācijā ar sansevjerijām, dracenām un hlorofītiem fikuss veido perfektu “zaļo” telpu.

2. Alveja – dabīgs gaisa kondicionieris

Foto – Pixabay


Alveja ne tikai attīra gaisu no kaitīgiem piemaisījumiem, bet tai piemīt arī apbrīnojama spēja atvēsināt gaisu, atdodot tā mitrumu. Novietojiet to uz palodzes, nodrošinot tai spilgtu gaismu. Vasarā to var iznest uz balkona, lai pasargātu no nokrišņiem. Kombinējot alveju ar kaktusiem, jūsu mājoklī izveidosiet unikālu “zaļo stūrīti”.

3. Sansevērija – NASA ieteikumi


Sansevjēriju, kas reti sastopama mājās, NASA pat ir ieteikusi kā augu, kas spēj neitralizēt daudzus gaisa piesārņotājus. Tā labvēlīgi ietekmē mājas iemītnieku veselību, normalizē vielmaiņu un stiprina imunitāti.

Tiek atzīmēts, ka sansevērija spēj absorbēt emocionālo negatīvismu, radot patīkamu telpu. Ieteicams to kombinēt ar sukulentiem un naudas kokiem.

4. Areka – dekoratīvā palma pret toksīniem

Areka ne tikai ir dekoratīva, bet arī efektīvi neitralizē formaldehīdu, benzolu un trihloretilēnu.

Šis lielais augs arī mitrina gaisu, padarot to neaizstājamu kontinentālā klimatā. Novietojiet areku pie dienvidu puses loga, nodrošinot tai daudz gaismas.

Kopiet to, laistot divas reizes nedēļā un apsmidzinot ar ūdeni, kas nesatur hloru.

5. Hlorofīts – aizsardzība pret oglekļa monoksīdu

Hlorofīts labi attīra gaisu no dažādiem toksīniem, tostarp formaldehīda. Šis augs pat daļēji neitralizē oglekļa monoksīdu. To ieteicams novietot virtuvē, izvairoties no dienvidu logiem. Vasarā, ja tas atrodas pie dienvidu loga, nodrošiniet tam ēnu.

Hlorofīts labi sader kopā ar pelargoniju, begoniju, balzamu un citiem augiem, lai radītu mājīgu un noderīgu telpu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Telpaugi, kas dezinficē gaisu mājās, bet var kaitēt alerģiskiem cilvēkiem

Telpaugi, kas piesaista mājai labklājību. Iegādājies un pārbaudi!

Noslēpumainais telpaugs līdakaste. Noderīgs ārstniecības augs, bet jālieto ļoti piesardzīgi!

Uzzini, kuri telpaugi dāvā laimīgu ģimenes dzīvi

loading...