Kurām puķēm patīk, ka tās stāda vēlā rudenī? Saraksts un prasības

13-11-2023

Foto – Pixabay

Dažām puķēm patīk stādīšana vēlā rudenī. Tādējādi tās aug veselīgākas un izturīgākas. Kādas puķes prasmīgi dārznieki stāda novembrī, lai pavasarī priecātos par to spožo pumpuru skaistumu?

Ļoti svarīgi prasmīgi izvēlēties augu stādīšanas laiku rudens pēdējā mēnesī. Jo pat nelielas sasilšanas dēļ sēklas var sadīgt un jaunie ziedi no aukstuma iet bojā.

Lai to novērstu, ir vērts uzminēt optimālāko stādīšanas periodu, pamatojoties uz laika apstākļiem.

Kādas puķes tiek stādītas novembrī: Top 3

Floksis

Šis košais augs dobē izskatās pārsteidzoši skaisti. Tā maigie ziedi noteikti izdaiļos jūsu dārzu.

Galvenais ir izvēlēties stādīšanai dobes, kurās augsne nav smaga un nav pārāk viegla.

Izveidojiet augsnē rievas. Tad iesējiet flokšu sēklas pa 2-3 gabaliņiem, saglabājot 15 cm attālumu starp nākamajiem ziediem. Izolējiet platības, kurās stādīts šis augs, lai tas bez problēmām pārziemotu.

Dārza kumelīte

Kumelīšu stādīšana vēlā rudenī ir brīnišķīga ideja. Galu galā dārza kumelītes nenomirs pat ļoti sniegotā ziemā. Stādiet to saulainās vietās. Augsnei jābūt ar neitrālu skābumu.

Sēklas augsnē ievietojiet 10 cm attālumā viena no otras. Tad pavasarī jūs varēsiet apbrīnot šo skaisto augu ar sniegbaltām ziedlapiņām.

Godēcija

Foto – Pixabay

Novembrī šo neparasti skaisto ziedu nekavējoties stāda pastāvīgā vietā. Vēlams izvēlēties saulainu vietu. Tā kā godēcijas sēklas ir ļoti sīkas, tās jāsēj ne dziļāk par 0,5 cm. Lai augs neciestu no aukstuma un augsta mitruma, sējvieta jāizolē.

Nav svarīgi, kādu augu (godēciju, kumelītes vai flokšus) izvēlaties sēt novembrī. Ievērojot visus ziemas sējas nosacījumus, jūs varēsiet izaudzēt neticami skaistus ziedus.

Starp citu, iepriekšējā materiālā mēs runājām par visām rudens stādīšanas priekšrocībām un asteru audzēšanas īpatnībām šajā periodā. Sekojiet saitei, ja vēlaties, lai šāds košs un skaists augs rotā jūsu dārzu. Un kādus ziedus jūs parasti stādāt ziemā? Dalieties ar savām iecienītākajām sugām.

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Šogad ziemas ķiplokus varēs stādīt arī novembrī: labvēlīgākās dienas

Dārza darbi pēc Mēness kalendāra NOVEMBRĪ: stāda sīpolaugus, apsedz rozes

loading...