Koku skaits tev apkārt var ietekmēt tavus ienākumus. Uzzini, kā!

30-12-2017

Country Home Pond Evening Grass Reflections House Trees Wallpapers

Koki ir vairāk nekā majestātisks un dekoratīvs elements dārzos, parkos, uz ielām vai ārpus pilsētas. Tie apgādā mūs ar plašu loku dažādu dabas, ekonomisku un pat sociālu labumu, kuri uzlabo mūsu dzīves kvalitāti. Koki attīra gaisu, ūdeni, samazina enerģijas izmaksas un padara skaistāku mūsu vidi, lai tas būtu pilsētā vai ārpus tās. Cilvēki, kuri dzīvo ar kokiem bagātā vidē, atzīst, ka viņu dzīves kvalitāte uzlabojās tik tālu, ka viņi jūtas līdz pat septiņiem gadiem jaunāki un nopelna krietni vairāk!

Koki liek tev justies veselīgākam un jaunākam! Nesen žurnālā “Nature” publicētā pētījumā par “apkaimes zaļās telpas ietekmi uz veselību lielu pilsētu centros”, kuru vadīja pētnieki no Toronto, Kanādas, atklāts, ka cilvēkiem, kuri dzīvo apkaimēs ar augstāku koku blīvumu uz ielām, ir ievērojami labāka veselība un mazāka iespēja saslimt ar sirds un vielmaiņas slimībām, piemēram, diabētu, hipertensiju, sirds slimībām, aptaukošanos, u.c.

Varbūt nauda patiesi aug kokos – vismaz dažās pilsētās
Tā paša pētījumā ietvaros, izmantojot ASV Lauksaimniecības departamenta resursus un satelītuzņēmumus, pētnieki savāca ekonomiskus datus attiecībā uz ienākumiem, zemes cenām un rīcībā esošajiem līdzekļiem.

Viņi atklāja, ka, par katru 1% paceļoties vidējiem cilvēka ienākumiem, pieprasījums pēc mežu un koku klātiem zemes gabaliem pieaug par 1,76%. Taču, kad ienākumi kritās tādā pašā apmērā, pieprasījums samazinājās par 1,26%. Pētnieki atklāja, ka turīgākas pilsētas var atļauties vairāk koku gan privātajos, gan publiskajos īpašumos. Bagātie var atļauties lielākus zemes gabalus, kuros ir iespējams uzturēt vairāk koku. No publiskās telpas viedokļa, apgabali ar lielākiem nodokļu ienākumiem var atļauties iestādīt un uzturēt vairāk koku.

Vēl viens pētījums publicēts “PLUS ONE” sniedz mums skatījumu uz to, cik nevienādas pilsētas ir attiecībā uz kokiem. Pētījumā atklājās, ka apgabali un rajoni ar augstākiem vidējajiem ienākumiem septiņās izvēlētajās pilsētās ir ar lielāku koku daudzumu nekā zemu ienākumu apgabali. Par laimi, daudzas pilsētas saprot vērtību, kuru koki sniedz viņu pilsētām. Piemēram, Ņujorka sākusi “Miljons koku” kampaņu, kuras mērķis ir iestādīt vienu miljonu koku turpmāko 10 gadu laikā.

Kā koki var palielināt tavus ienākumus?
koks_pilseta

Koki, kuri ir iestādīti tuvumā tavām mājām vai darbam var pazemināt gaisa kondicionēšanas un apkures izdevumus, samazinot enerģijas patēriņu, kas savukārt palielinātu ienākumus.

Sava īpašuma apstādīšana ar kokiem var paaugstināt tā vērtību līdz pat 15%. vajadzības gadījumā to izdosies pārdot ātrāk nekā īpašumu bez kokiem. Īpašuma vērtība veselās apkaimēs vai biznesa apgabalos palielinās, ja tai apkārt ir sastādīti koki.

Koki pievieno skaistumu itin visa veida apgabaliem, kuros tie iestādīti. Pētījumi uzrāda, ka cilvēki drīzāk piebremzēs un pavērsies uz veikala skatlogiem, un būs gatavi maksāt līdz pat 12% vairāk par dažādiem labumiem un pakalpojumiem, un pavadīs ilgāku laiku iepērkoties, ja apkārtne ir koku bagāta.

Biroju un industriālie rajoni ar lielāku koku daudzumu ir pieprasītāki. Darbinieki, kuriem ir ēnaina vieta, kurā darba laikā pastaigāties un paēst pusdienas, ir produktīvāki un jūt mazāk stresa. Darbinieki, kuriem no saviem galdiem nav redzami koki, ziņo par 23% biežākām saslimšanām nekā tie, kuriem šāds skats tomēr ir. Ielas, kuras nepārsedz koku sniegtā ēna, jālabo divreiz biežāk nekā tās, uz kurām ir koki.

orhidejas

Priekšroku dod iekštelpām? Telpaugi arī var uzlabot tavu labsajūtu. Iekštelpu augi līdz pat 87% samazina toksīnu daudzumu gaisā tikai 24 stundu laikā! Šeit ir mūsu top 10 iekštelpu augi:

Ķīnas roze
Marmora karaliene (Epipremnum aureum)
Orhideja faleonipsis
Angļu efeja
Sīklapu efeja
Vijolīte
Ziemassvētku kaktuss
Amarillis
Spatifila
Aspidistra

Ņemot visas šīs lietas kopā, rodas spēcīgs arguments koku stādīšanas labā itin visās apkaimēs un pilsētās!