Ko nevajadzētu no rīta baudīt tukšā dūšā – šausmas, arī kafiju!

13-12-2017

brokastis

Brokastis ne velti dēvē par svarīgāko ēdienreizi, no kuras atkarīga cilvēka pašsajūta visas dienas garumā. Bet, būsim godīgi, brokasto tuvu ne visi, un, ja arī kaut ko apēd, tā, visticamāk, nav auzu putra.

Daži produkti, ko apēdam tukšā dūšā, negatīvi ietekmē veselību. Esam sagatavojuši sarakstu, ar kura palīdzību uzzināsiet, ko nekādā gadījumā nevajadzētu ēst brokastīs!

Citrusaugļi
citroni1

Izskatīgs puisis sāk dienu ar glāzi apelsīnu sulas — tādu veiksmīga cilvēka tēlu esam pieraduši redzēt televīzijā. Bet reālajā dzīvē uztura speciālisti to iesaka nedarīt, turklāt visnotaļ kategoriski. Citrusaugļi un to sula tukšā dūšā var izraisīt gastrītu un alerģiju.

Banāni
banani

Banāns jau sen vairs nav eksotisks produkts, tas kļuvis par ikdienas ēdienkartes neatņemamu sastāvdaļu. Diemžēl tam ir ne tikai pozitīvas īpašības. Banāni ir lēni sagremojami. Ja tos ēd pirms pamata ēdienreizes, tie var izraisīt vēdera pūšanos un nepatīkamas izjūtas.

Tā paša iemesla dēļ nevajadzētu uzdzert banāniem ūdeni vai sulas. Ārsti iesaka šos augļus baudīt stundu pēc pusdienām.

Svaigi dārzeņi
darzeni1

Svaigos dārzeņos esošās skābes var izraisīt kuņģa gļotādas kairinājumu. Tāpēc nedrīkst tos ēst tukšā dūšā, īpaši cilvēki ar gremošanas problēmām.

Jogurts

Tukšā dūšā apēsts jogurts neradīs tik lielas problēmas, kā citrusaugļi, bet arī labuma nebūs. Organismam no rīta nav vajadzīgas papildu baktērijas. Jogurtu vislabāk ēst divas stundas pēc ēšanas vai pirms gulētiešanas. Tikai šajos gadījumos tas nāks par labu gremošanai.

Auksts ūdens

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Taisnība, ka ūdens ir dzīvības avots un labai gremošanas darbībai to jādzer diezgan daudz. Bet šīs apgalvojums ir spēkā tikai istabas temperatūras vai vēl siltākam ūdenim. Auksts ūdens, tieši pretēji, negatīvi ietekmēs gremošanu, tāpēc to nevajadzētu dzert ēšanas laikā. Iedzerts no rīta tukšā dūšā, tas nenesīs neko labu, tikai padarīs lēnāku gremošanas procesu.

Saldumi
shokolade

Aizkuņģa dziedzeris no rīta nespēj izstrādāt pietiekami daudz insulīna, tāpēc to noslogot ar saldumiem ir īsts noziegums pret savu veselību.

Ja bieži ēdīsiet saldumus tukšā dūšā, cukura līmenis asinīs pacelsies virs normas. Nākotnē tas var radīt nopietnas problēmas ar veselību, piemēram, cukura diabētu!

Kafija
kafija

Aromātiska kafija no rīta ir daudzu iecienītais dzēriens. Noteikti katrs no mums savu reizi to dzēris tukšā dūšā, brokastis neēdot. Bet velti… kafija kairina kuņģa gļotādu, un tas var izraisīt gastrītu.

Šis dzēriens pirms brokastīm negatīvi ietekmē arī aknu veselību. Šim orgānam jāveic nopietni organisma attīrīšanas darbi, kamēr organisms vēl nav kārtīgi pamodies.

Pareizs uzturs no rīta — 90% no labas pašsajūtas un teicamas veselības.

Avots: misstits.ru

loading...

2 Comments

  1. Aigars 12.01.2017 at 10:44 - Atbildēt

    viss ko tik nevajag, kas ir slikti un tā tālāk ,bet kas tad ir labi un būtu ieteicams?

  2. Es 21.07.2018 at 16:14 - Atbildēt

    Sākumā taču jau tur bij minēts par AUZU PUTRU (NO RĪTA)!!!