Ko darīt, lai skaistās siksniņkurpes neberztu kājas?

08-07-2017

sandales

Skaistas kurpes ir sieviešu vājība – ja kādas ļoti iepatikušās, tās bieži tiek iegādātas pat tad, ja nav ļoti ērtas, ar atrunu “gan ievalkāsies”. Bet kā to izdarīt visātrāk?
 
“Ja kurpes iegādātas kādam konkrētam pasākumam, pat tad, ja tās der lieliski, noteikti ar viņām pirms tam vajadzētu nedaudz pastaigāt pa māju,” norāda Liāna Graudiņa. “Bet tad, ja apavi pirkti ikdienai, pirmajā reizē noteikti tos vajadzētu vilkt dienā, kad nav paredzēts nostaigāt lielus attālumus.”
 
Ja kurpes ir nedaudz par mazu, veikalos pieejami īpaši izsmidzināmi līdzekļi, kas palīdzēs pastiept ādu. Tos noteikti var izmantot, lai pielāgotu apavus arī individuālajām pēdas īpatnībām, piemēram, ja ir izvirzīts īkšķa kauliņš. “Šo stiepšanas līdzekli uzpūš uz vajadzīgajām kurpes vietām, velk kājās un nedaudz pastaigā pa māju. Efekts būs lielāks, ja kājās būs uzvilkta kokvilnas zeķīte,” norāda “Euroskor” veikala vadītāja.
 
Tomēr kurpi var mēģināt pastiept arī ar mājās esošajiem materiāliem – piemēram, kājās uzvilkt slapjas zeķes un ar tām kādu brīdi iestaigāt jaunos apavus. Lai pastiprinātu efektu, zeķi var izmērcēt ar ūdeni atšķaidītā šņabī.
 
“Lai arī reizēm iesaka apavu mīkstināšanai un pastiepšanai iesmērēt tos ar roku krēmu vai sapūst ar logu mazgājamo šķidrumu, jābūt uzmanīgiem – šādi var netīšām arī sabojāt kurpes, jo nekad nevar būt drošs, kā apavu materiāls reaģēs uz konkrēto vielu maisījumu. Tas var atstāt nejaukus pleķus uz jaunajām kurpēm,” uzsver L.Graudiņa.
 
Protams, labi plāksteri allaž ir sieviešu labākie draugi, kad kājās ir jaunas kurpes. Tos noteikti vajadzētu iegādāties jau profilaksei un ievietot somiņā – lai jau pie pirmajām beršanas pazīmēm varētu nodrošināties un nebūtu jāiedzīvojas nepatīkamās tulznās.
 
“Un jāatceras – lai kurpes kalpotu gadiem, tām jāļauj arī atpūsties, tāpēc nevajadzētu vienus apavus nēsāt ik dienu,” atgādina eksperte. “Tāpat, ja gadījies iedzīvoties tulznās, skaistās vaininieces jānoliek apavu plauktā, līdz kājas pilnībā sadzijušas, un tikai tad var atkal ķerties klāt ievalkāšanai. Tāpēc attaisnojums ir pavisam oficiāls – ar vienām kurpēm sievietēm nekad nepietiek.”

Lasīt tālāk: 1 2
loading...

1 Comment

  1. Anna 20.06.2017 at 17:33 - Atbildēt

    Sapņo par nevainojami skaistām kājām? Naktīm, kurās kājas nesāp? Ieskaties, un uzzini, kur varēsi beigt savus meklējumus pēc pa īstam iedarbīga līdzekļa. https://goo.gl/zh8aZt