Kivi želejas torte ar noslēpumu. Burvīga deserta video recepte

13-01-2018

zelejas_torte


Ja sāc gatavot želejas tortes, tās itin viegli var kļūt par īstu aizraušanos. Var bezgalīgi eksperimentēt ar krējuma suflē un dažādiem pildījumiem. Šoreiz piedāvājam pagatavpt krējuma tortīti ar smaragda krāsas vidiņi un gardu kivi želeju.

Tādējādi iznāk deserts ar noslēpumu – no ārpuses parasts krējuma želejas deserts, bet iekšpusē slēpjas gards pildījums ar pikantu skābumiņu. Tādu šedevru ir ļoti viegli pagatavot, ja atradīsi piemērotu trauku vidiņa pagatavošanai.

Sastāvdaļas
400 g cepumu
2 želejas ar kivi garšu
2 kivi
150 g sviesta
750 g krējuma
500 ml piena
200 g cukura
55 g želatīna

Pagatavošana
1. Cepumus sasmalcina drupatās, sajauc ar sasildītu sviestu. Ar rokām kārtīgi samaisa, liek formā ar izņemamu apakšu, kurā ieklāts pergaments vai pārtikas plēve, un izlīdzina.

2. Saskaņā ar norādījumiem uz iepakojuma izšķīdina želeju ar kivi garšu karstā ūdenī, pievieno vēl 25 g želatīna un samaisa. Saturu ielej mazā bļodiņā un atdzesē, kamēr želeja sāk nedaudz saželēt.

3. Kivi nomizo, sagriež gredzenos un pievieno želejai. Liek ledusskapī līdz pilnīgai atdzišanai.

4. Sastingušo želeju ar kivi liek uz cepumu pamatnes.

5. Karstā pienā izšķīdina atlikušo želatīnu, sajauc, ļauj atdzist.

6. Krējumu sakuļ ar cukuru un vaniļas cukuru. Turpinot kult, tievā strūkliņā pielej pienu ar želatīnu. Ielej maisījumu formā un ledusskapī līdz pilnīgai sastingšanai.

Skaista torte ar patīkamu tekstūru garšos visiem!

loading...