Kijevas torte un Kijevas kotlete. Mārtiņa Sirmā stāstījums + receptes

18-09-2019

Kas ir Kijevas torte? Padomju laikā visas receptes nosūtīja kādai atbildīgai institūcijai apstiprināšanai un bieži vien ēdieniem piešķīra kādas pilsētas nosaukumu.

Reiz atzītas par derīgām, tās izplatīja visā PSRS teritorijā ar att iecīgās pilsētas vai tautības nosaukumu. Tā tapa arī pie mums pazīstamais ukraiņu borščs, gan arī Kijevas kotlete un Kijevas torte, kas patiesībā ir visai līdzīga Latvijā slavenajai “Cielaviņai”.

VAIRĀK LASI GRĀMATĀ “AR PASAULES GARŠU MUTĒ”

Ukraiņu smalkāko restorānu pavāri šobrīd atjauno gadu laikā sevi pierādījušas, bet ar negatīvu pēcpadomju pieskaņu apaugušas receptes.

Piemēram, restorānā cep mazas Kijevas tortes versijas — bezē kūciņas ar riekstiem un krēmu, ko pasniedz uz koka dēlīšiem, klāt pievienojot obligātos kastaņus.

Bet kas ir Kijevas kotlete? Mūsu izpratnē tā ir vistas fi leja, kas atvērta vaļā, tajā ielikts sviests ar garšaugiem, atkal aiztīta ciet, apviļāta rīvmaizē un fritēta.

Pārgriežot kraukšķīgo gaļiņu, sviests iztek un kūst uz mēles. Autentiskajā variantā šajā receptē izmanto medījuma putnu, pārsvarā fazānu gaļu.

IZMĒĢINI PAGATAVOT KIJEVAS KOTLEI MĀJĀS!

KOTLETE GOMEĻAS GAUMĒ.

KOTLEŠU PAVĀRGRĀMATA – VAIRĀK NEKĀ 10 RECEPTES

TORTE “KRONIS”. INTERESANTS “CIELAVIŅAS” VARIANTS

BEZĒ, GATAVOTI MIKROVIĻŅU KRĀSNĪ. NODERĒS DAŽĀDĀM TORTĒM!

loading...