Ķermeņa valoda: deviņi signāli, ka pāris ir nelaimīgs laulībā

03-02-2024

Foto – Pixabay

Ja komunikācija ir zudusi, partneri to neapzināti demonstrē ārēji.

Partneri, kuri attiecībās izjūt spriedzi vai vienaldzību, neapzināti izstaro šīs sajūtas ar žestiem un sejas izteiksmi. Lūk, daži signāli, ko bieži demonstrē cilvēki, kuri ir nelaimīgi attiecībās.

Viņi izvairās no tieša skatiena

Kad cilvēki ir iemīlējušies, viņi bieži skatās viens otram acīs. Taču partneri, kuri ir emocionāli attālināti, bieži izvairās no tieša skatiena. Sarunas laikā viņi var skatīties apkārt, skatīties uz savām rokām un citām lietām, nekoncentrējoties viens uz otru.

Ja starp viņiem būtu jūtama pieķeršanās un tuvība, skatienu satikšanās būtu patīkama, nevis neveikla. Pastāvīga izvairīšanās no skatiena signalizē par emocionālu atsvešinātību.

Aizsargājošas pozas

Partneri, kuri, sēžot tuvu viens otram, neapzināti sakrusto rokas, atvelk ceļgalus vai cieši pie krūtīm tur savas personīgās mantas, izrāda diskomforta pazīmes.

Tas sūta vēstījumu, ka viņiem ir nepieciešamas fiziskas barjeras, un viņu žesti atklāj nevēlēšanos atklāt personisko telpu laulātā klātbūtnē.

Šīs aizsardzības pozas parāda, kā pāra saikne ir mainījusies no atklātības uz piesardzību un slepenību.Uzspēlēts maigums

Pāri, kas cer pārliecināt citus (vai paši sevi), ka viņu romantika joprojām plaukst, dažkārt pārspīlē izrādot pieķeršanos. Taču pievērsiet uzmanību – spontānu, dabisku pieskārienu vietā viņu žesti šķiet inscenēti un neveikli.

Vīrs var saspiest sievas roku kā nedzīvu manekenu, nevis savīt pirkstus. Vai arī sieva var ātri noskūpstīt vīra vaigu ar saspiestām lūpām, nevis skūpstīties, bet gan nospēlēt izrādi.

Distancējoši žesti

Vai kādreiz esat redzējuši pāri, kas stāv tuvu viens otram, jo viņiem tā ir nepieciešams, bet viņi atliecas viens no otra vai pagriež kājas pretējos virzienos? Izskatās, it kā neredzams spēks viņus spiež prom.

Šie mazie atsvešināšanās žesti var šķist nejauši, taču tie liecina par uzkrājušos spriedzi.Pārspīlētas emocijas

Vienmēr var noteikt, kad partneri vilto savu attiecību veiksmi – viņi pārāk cenšas.

Piemēram, viens no viņiem izstāstīs neveiksmīgu joku, un otrs izplūdīs skaļos smieklos, lai gan nekas smieklīgs nav noticis. Vai arī viņi nepārtraukti apmainīsies skatieniem, it kā gribētu teikt: “Vai ar to pietiek? Vai es pareizi atbildēju uz tavu ne visai smieklīgo komentāru?” Pārspīlētas emocijas izdod, ka starp viņiem vairs nav īstas jautrības vai saiknes.

Asimetriski žesti

Kad pāri ir patiesi saskaņoti savā starpā, jūs pamanīsiet, ka viņi neviļus atkārto viens otra nelielās kustības – viens kustina plecus, to dara arī otrs. Viens noliec galvu, otrs tam neapzināti seko.

Taču, pieaugot emocionālajam attālumam, pāra žesti kļūst arvien asimetriskāki.

Dramatiskas reakcijas

Vērts aizmirst kādu nelielu lietu vai nekaitīgu joku, un jūs atbildē saņemsiet dramatisku vai sarkastisku runu.

Neatrisināti jautājumi un apspiests aizvainojums mēdz uzkrāties, līdz pēkšņi iznāk virspusē tādā veidā, kas nav pats patīkamākais vai saprotamākais.

Pastāvīgs nemiers

Vai pazīstat sajūtu, kad ballītē ir jārunā ar kādu pilnīgi garlaicīgu cilvēku un jūs nepārtraukti skatāties apkārt, meklējot glābšanās ceļu, vai skatāties uz savu pulksteni? Visas šīs smalkās pazīmes liecina, ka jūs vienkārši vēlaties, lai šīs garlaicīgās sarunas mokas beigtos.

Tas attiecas arī uz nelaimīgiem pāriem. Ja partneri ar prieku pavada laiku kopā, viņi šķitīs mierīgi un koncentrēti viens uz otru. Bet, kad viņi vairs nevarēs izturēt, jūs redzēsiet nepacietīgas kustības, kāju ritmisku šūpošanu, biežus skatienus uz tālruni – visas šīs kustības kliedz: “Aizvāciet mani no šejienes!”.

Pilnīgs pieskārienu trūkums

Visbeidzot, acīmredzamākā pazīme, kas liecina par to, ka pāri ir zaudējuši jūtas, ir pilnīgs pieskārienu trūkums.

Lai gan ne visiem cilvēkiem ir nepieciešams visu laiku publiski skūpstīties un samīļot vienam otru, pilnīgs maiguma trūkums starp partneriem, kuri kādreiz mīlēja viens otru kaislīgi, liecina par to, ka starp viņiem ir izveidojusies emocionāla distance.

Ja nejūtaties droši, atklājot savu ievainojamību, cieš intimitāte, pamazām atņemot saknes pat visstiprākajai mīlestībai.

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Desmit domas, kas rodas tikai tad, ja esat nepareizās attiecībās

Liktenīgais vīrietis: kad tavā dzīvē ienāk vienīgais un neatkārtojamais

Kā palīdzēt vīrietim saprast, ka esat pāris? Divpadsmit ieteikumi

loading...