Kauns: Daugavpils reisa autobuss neuzņem vīrieti ratiņkrēslā (VIDEO)

13-07-2019

Tā arī vēl nesācies brauciens no Rīgas uz Daugavpili beidzās kādam vīrietim riteņkrēslā. Lai gan vīrietis bija iegādājies pasažiera biļeti, tālāk par Rīgas autoostu viņš netika, vēsta LTV ziņas.

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” šonedēļ īstenojusi sociālo eksperimentu, pārbaudot, cik pieejami autobusi ir personām riteņkrēslā.

Iecerētais maršruts bija Rīga-Daugavpils pusvienos dienā, un izvēlētais pārvadātājs – “Lux Express”. Biļeti pirkuši internetā, un tur nebija norādīts tas, ka autobusi nebūtu piemēroti personām riteņkrēslā.

Taču “Lux Ekspress” pasažieri ratiņkrēslā autobusā neielaida, norādot, ka uzņemt pasažieri nevar, un aicinot izvēlēties citu kompāniju.

Pieturā atstātais pasažieris, apvienības “Apeirons” dalībnieks Gunārs Grabinskis stāstīja, ka ar iekšzemes sabiedrisko transportu valsts robežās problēmu neesot bijis, tāpēc vēlējies izmēģināt braukšanu ar starptautisko reisu. Juties sāpināts.

“Bija plānots aizbraukt, bet diemžēl bija jāpaliek mājās. Bēdīgi,” noteica Gunārs.

Apvienības “Apeirons” darbinieks Raitis Briedis piebilda, ka autobusu kompānija “tiek reklamēta kā laba un ērta. Pērkam biļetes, tur nekas netiek prasīts, un domājām – forši. Brauksim. Viņiem viss ir sakārtots. Aizbraucam uz autoostu, un tur šoferis izskatās manāmi apjucis. Nezina, ko darīt”.

Kompānijā “Lux Express Latvia” pauda nožēlu, ka šāda situācija radusies. Uzņēmums uzsvēra, ka vīrietis saņēmis atteikumu braukt, sēžot riteņkrēslā, jo starptautiskie reisi riteņkrēsla izmēriem neesot piemēroti.

loading...

1 Comment

  1. driver 13.07.2019 at 21:55 - Atbildēt

    Nevar jau autobusu pārbūvēt ,lai ar ratiņkrēslu būtu iespējams tikt iekšā. Tas jau tā kā būtu jāsaprot.
    Tad jau ieteikumi jāsūta rūpnīcai Zviedrijā.