Kas jādara ar pazarēm, kas – ar lapām. Knifiņi varenai gurķu un tomātu ražai!

19-07-2021


Visu vasaru turpinās pazaru izņemšana tomātiem, bet gurķiem sānvasu īsināšana līdz divām lapām. Jūlija beigās noražojušās sānvasas vairs neizņem un ļauj veidoties otrās pakāpes atvasēm, lai augustā būtu lielāka raža.

Vecās gurķu lapas ir vērts izņemt tikai tad, ja tās ir sākušas dzeltēt gaismas trūkuma dēļ. Arī tomātu siltumnīcās nevajag pārcensties ar lapu izņemšanu, augam ir nepieciešamas vismaz 17–19 lapas, lai veidotu labu ražu un spētu pretoties karstumam.VAIRĀK LASI GRĀMATĀ “DĀRZA DARBI GADALAIKOS”!

Augustā dienas mēdz būt siltas, bet naktis jau kļūst aukstas. Kopā ar temperatūru svārstās arī gaisa mitrums. Ja papildus tam tomātus nevienmērīgi (reti,
bet bagātīgi) laista, nav jābrīnās par augļu masveidīgu plaisāšanu. Paaugstināts gaisa mitrums veicina arī pelēkās puves izplatīšanos. Pārmērīgs karstums dienā traucē augļu krāsošanos. Problēma problēmas galā.

Kur iespējams, jāizmanto pilienlaistīšana, lai uzturētu vienmērīgu substrāta mitrumu, tas ietekmēs arī gaisa mitrumu. Kur laista ar šļūteni vai lejkannām, jālaista nedaudz, bet katru dienu, labāk no rīta un dienas vidū, lai līdz vakaram augi apžūtu.

Pašlaik amatieriem nav pieejami ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi pelēkās puves ierobežošanai, tāpat jārēķinās ar nepieciešamību ievērot nogaidīšanas laiku (dienu skaits no apstrādes līdz brīdim, kad ražu var droši ēst, parasti no 3–4 līdz 7 dienām atkarībā no līdzekļa) un bieži vākt ražu.

Atliek vien kārtīgi un intensīvi vedināt siltumnīcu un bieži vākt ražu, lai vei cinātu nākamo augļu nogatavošanos.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Nekas nav nokavēts: šos dārzeņus var sēt un stādīt visu vasaru!

Kā tikt pie varenas gurķu ražas? Oriģināls padoms, kuru vērts izmēģināt

Kā panākt, lai gurķi neizaugtu rūgti? Zelta vērts triks!

Burkāniem patīk zilie graudiņi! Mēslojuma recepte varenas ražas iegūšanai

Kā iegūt lielisku tomātu ražu. Trīs kļūdas, kuras nepieļaut audzēšanā!

loading...