Kas bojā izskatu sievietēm pēc četrdesmit? Trāpīgas Maijas Pļiseckas atziņas un slavenību piemēri

10-09-2021


Ko nedrīkst darīt sievietes, kurām tuvojas pusmūžs, trāpīgi raksturojusi leģendārā dejotāja Maija Pļisecka.

“Man bija kaimiņiene – saukt viņu par večiņu man pat negribētos. Tā bija sieviete, kurai bija 70 gadi vai pat vairāk. Bet tā bija neticami gudra sieviete, kura, par spīti vecumam, nepameta pasniedzējas darbu. Sieviete nodarbojās ar vecāko klašu skolēniem, gatavoja tos augstskolai, pasniedza algebru un ģeometriju. Viņas seja bija klāta ar dziļām grumbām, mati, kas jau sen bija nosirmojuši, vienmēr bija skaisti ieveidoti. Sieviete vēroja sevi, viegli krāsodama skropstas un lūpas. Nevis spoži, bet tikai, lai uzsvērtu skaistumu. Jā, tieši skaistumu!

Viņa bija laipna, bet vienmēr izturējās ar pašcieņu, mugura taisna, stingra skolotāja skatiens, bet, kad smaidīja, viņa izstaroja tik neticamu laipnību, reizēm šķita, ka sieviete nemaz neatceras par savu vecumu.

Un, protams, ne visas sievietes viņas vecumā tā izskatījās. Kāda gandrīz neskatījās uz sevi, uzskatīdama, ka nomazgāties un noslaucīties ir pietiekami. Bet kāda cita krāsoja matus briesmīgā violetā krāsā, bet lūpas – koši sarkanas, un tas man vienmēr šķita briesmīgi.”

Šodien viss ir citādi. Plastiskie ķirurgi un skaistumkopšanas saloni apmierina jebkuru pieprasījumu. Atbrīvos no grumbām un liekajiem taukiem – viens un divi!

“Sievietes baidās novecot. Baidās no grumbām. Bet kāpēc lai baidītos? Jau aprakstīju uzskatāmu piemēru, kad grumbas netraucē sievietei būt pievilcīgai. Skaistums nav gludumā.

Manuprāt, skaistums neatzīst noteikumus. Skaista var būt 90 gadus vecas sievietes seja ar dziļām grumbām, aiz kurām slēpjas tik daudz pārdzīvojumu un emociju. Skaistums ir vērotāja acīs.”

Penelope Krusa

“Vēl sliktāk izskatās sieviete, kura 70 gadu vecumā tiecas pēc savas mazmeitas izskata un dzīvesveida. Un tomēr viņa nedzīvo pilnvērtīgu dzīvi, viņa nemitīgi domā par to, kā izskatās, vai viņa ir apveltīta ar pietiekamu skaistumu. Kāpēc visa šī dzīšanās pēc ārējas jaunības? Vai tad grumbu trūkums padara cilvēku laimīgāku? Jūs vai nu sev patīkat, vai ne.

Nav skaisti, ja sieviete vienmēr ir jauna. Visu sev doto laiku. Jo ir sievietes, kuras arī sirmā vecumā piesaista cilvēkus ar neticamu spēku.Paskatieties, kā izskatījās Maija Pļisecka teju 89 gadu vecumā.

Lūk, ko viņa par to teikusi. “No grumbām nekur neaizbēgsi, bet jauns večuks vai vecenīte – tas ir smieklīgi. Ziniet, ir vecs dārzs un jauns dārzs.” Bet, vai tas ir sakopts vai ne – tā jau ir pavisam cita lieta. Tas pats ar cilvēka seju: vienmēr redzams – tā ir kopta vai atstāta novārtā. ”

Ir sievietes, kuras nekautrējas no savām grumbām, kuras nebaidās izskatīties kā sava vecuma cilvēki. Jo svarīgāks ir dvēseles stāvoklis. Ja sievietei piemīt tādas īpašības kā laipnība, izpratne, jūtīgums, viņa priecājas par katru jaunu dienu, nodarbojas ar ārieni, viņu kaut kas interesē, nodarbojas ar iemīļoto darbu vai pavada laiku kopā ar iemīļotiem cilvēkiem, viņa izskatīsies lieliski, neskatoties uz gadiem.

Cenšoties noslēpt grumbas un pastāvīgi dzīties pēc jaunības, sieviete var tikai nodarīt kaitējumu pati sev. Rezultāts ne vienmēr ir labs. Un ko tas nozīmē? Kāda jēga?

Paskatieties uz slavenībām, kuras nekautrējas no vecuma un neslēpj grumbas.

Monika Belluči

Džūlija Robertsa

Sāra Džesika Pārkere

Izcilā baletdejotāja Maija Pļisecka aizgāja mūžībā jau pirms sešiem gadiem, 2015. gada maijā, 90 gadu vecumā, bet nevienā pasaules kapsētā nav atrodams viņas kaps, pie kura Pļiseckas talanta pielūdzēji varētu godināt viņas piemiņu. Tāda bija balerīnas pēdējā griba: Pļisecka vēlējusies, lai viņa tiktu kremēta, bet viņas pelnus izkaisītu kopā ar dzīvesbiedra Rodiona Ščedrina pelniem. Ščedrinam nu jau tuvojas 90 gadu vecums, un viņš joprojām ir dzīvs.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Sārtais rodrohrozīts: maģisks mīlestības akmens nobriedušām sievietēm

Divdesmit divi Uģa Kuģa padomi sievietes laimei

loading...