Kāpēc ziemā atrastu “mirušu” ezi vienkārši jānoliek drošā vietā

05-11-2023

Foto – Pixabay

Neviens nevēlas redzēt mirušu dzīvnieku savā sētā vai uz ceļa, bet tas var būt ezis, kas pārziemo no novembra līdz martam.

Parasti eži rok alas, lai paliktu drošībā, bet paliek arvien mazāk zaļo veģetāciju, krūmu vai mežu, un ziemā kļūst arvien grūtāk atrast drošu vietu, kur pārnakšņot.

Dažkārt eži var nākt uz jūsu pagalmu, meklējot drošību un siltumu, lai pārziemotu, daži ir tik noguruši no meklēšanas, ka beigās guļ svešās vietās, piemēram, ceļmalās vai ietvēs.

Ziemas miega laikā viņu sirdsdarbība un vispārējais organisma darbs nedaudz palēninās, lai saglabātu enerģiju, kas var samulsināt cilvēku, ka ezis ir miris.

Jebkurā gadījumā, ja redzat nekustīgu ezi, pārliecinieties, ka tas ir drošā un siltā vietā un var uzturēties tur piecus mēnešus.

Ja savā pagalmā vai kaut kur uz ielas atrodi ezīti, uztaisi caurumu kartona kastē un noliec to sausā, drošā un klusā vietā, lai tur varētu pavadīt aukstos mēnešus.

Eži ir izmirstoša suga, pilnīgi nekaitīga un ļoti svarīga mūsu ekosistēmā.

Viņi ēd kukaiņus, gliemežus, vardes, ķirzakas, čūskas, tostarp indīgās.

Viņi iznīcina arī peļu ligzdas.

Viņi nebaidās no bitēm vai lapsenēm. Ezis var viegli iznīcināt lapseņu ligzdu un apēst tās iemītniekus, nepievēršot uzmanību viņu kodumiem.

Zinātnieki jau sen pamanījuši ežu imunitāti pret spēcīgām indēm, tostarp ožu kodumiem. Šis pretindes fenomens zinātniekiem joprojām nav zināms.

Esiet uzmanīgi, kad redzat ežus aukstajos mēnešos. Palīdzēt tik trauslam dzīvniekam tev neko nemaksā!LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Septiņas labākās suņu šķirnes draudzīgai kopdzīvei ar kaķiem

Ja tev mājās kaķis, uzmanīgi ar šiem telpaugiem – dzīvniekam tie ir inde!

loading...