Kāpēc vērts vienmēr turēt krājumā sīpolus. Ne tikai ēst gatavošanai!

12-12-2017

sipols

Sāpju un slimību atvieglošana ar mājas līdzekļiem ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu un atveseļoties ar dabas veltēm.

Sīpols noteikti ir katrā virtuvē, bet tu noteikti neesi iedomājusies to izmantot, lai cīnītos pret saaukstēšanos, sāpēm un niezi.

Sīpolos ir daudz flavonoīda kvercetīna, kas ir lielisks antioksidants un ļoti nāk par labu veselībai.
Nākamreiz, kad griezīsi sīpolus, padomā, vai tas nevar noderēt kādai no šīm likstām.

Apdegumi
Ja, ēst gatavojot, esi guvusi nelielu apdegumu, var palīdzēt sīpola pielikšana sāpīgajai vietai. Turklāt tajā ir dabīgas antiseptiskas vielas, kas novērsīs infekciju un veicinās ātru dzīšanu.

Kukaiņu kodumi
Kukaiņu kodumi ir sāpīgi un kaitinoši niez. Odi jau sākuši savu uzvaras gājienu! Koduma vietu var ierīvēt ar sīpola gabaliņu – kļūs vieglāk!

Ausu sāpes
Sīpolu 15 minūtes cep cepeškrāsnī. Pēc tam atdzesē, pārgriež uz pusēm un izspiež sulu. Nedaudzus pilienus šī šķidruma iepilina sāpošā ausī. Lai gan tam nav zinātnisku pierādījumu, ir daudz atsauksmju, ka tas patiešām darbojas.

Atbrīvo “aizliktu” degunu
Ja nav iespējams brīvi elpot, tas ir ļoti kaitinoši. Tas var izraisīt pat spiedienu un sāpes galvā. Lai atvieglotu šo stāvokli, iesaka sīpolu sagriezt un ieelpot tā smaržu.

Pret saaukstēšanos un gripu
Ja esi apslimusi un mokies ar saaukstēšanās un gripas simptomiem, sagriez sīpolu uz pusēm un noliec uz šķīvja blakus gultai pa nakti. Tā ieelposi tā izgarojmus un ātrāk atveseļosies!

loading...