Kāpēc šobrīd jātērpjas baltā, bet jāizvairās no sarkanās krāsas? Skaidro psiholoģe Anna Kirjanova

09-04-2020

Foto – Pixabay

Šobrīd jācenšas tērpties baltās drēbēs. Vispār jebkurā sliktā vai bīstamā situācijā baltā ir vislabākā krāsa, pat ja neizej no mājām, jācenšas uzvilkt kaut ko baltu – krekliņu, zeķītes… Un gultasveļu un dvieļus vislabāk izvēlēties tieši baltus, iesaka filozofe un praktizējoša psiholoģe Anna Kirjanova.

Balts apģērbs aizsargā – tā uzskatīja jau sirmā senatnē. Aizsargā pret jebkuru sliktu iedarbību un “ļauniem gariem”. Kad vēl nebija atklāti mikrobi, tos uzskatīja par ļauniem gariem vai dēmoniem! Un tie asociējās ar netīrumiem, smirdoņu un mušām.

Balts ir prestats melnajam. Un pretējs netīrumiem. Baltā krāsa – Dieva krāsa, eņģeli tērpti baltās drānās.

Baltā bija tērptas vestālietes, līgavai pieņemta baltā krāsa, baltos autiņos liek mazuļus, baltus galvas apsējus nēsā gudrie vīri… Balta ola ir dzīves simbols.

Mātes piens arī ir balts. Agrāk sniegbalti bija ārstu halāti. Baltā krāsa ir tīrības un gaismas simbols, tāpēc baltais šobrīd ir tik svarīgs, uzsver Kirjanova.

Baltā krāsa ir laba aizsardzība pret slimībām un trauksmi. Kad slimnieks guļ baltos palagos, slimība atkāpjas ātrāk. Un dvēselē vieglāka sajūta. Balta veļa ir arī rūpju simbols. Tātad kādam nav slinkums rūpēties par tīrību.

Balti trauki, baltas salvetes, pat medicīniskas maskas. Taisnprātīgos paradīzē arī cienājot ar baltu ēdienu: rīsiem, cukuru, pienu… Tādi ir senie tautu ticējumi. Un arī tagad noderētu nedaudz “baltā ēdiena”. Olas, piens, rīsi, biezpiens, manna – paši izdomājiet papildinājumus dziedinošajam “eņģeļu ēdienam”.

Kāpēc sarkanais – šobrīd kaitīgs?

Bet sarkanā krāsa šobrīd nav ieteicama. Tā simbolizē uguni, liesmas, augstu temperatūru, drudzi, piesaista uzmanību – kāpēc mums šobrīd pārmērīga uzmanība?

Sarkanā kleitā jādejo ugunīgs tango.Grūtā brīdī jāsaudzē spēkus, jārūpējas par iekšējo līdzsvaru, jāsamazina kaislības, jāizvairās no drudža. Baltais dziedina. Un balts karogs nav kaunpilnas kapitulācijas zīme, bet pārrunas un miers.

Ja tev ir sarkans dīvāns, to var pārsegt ar baltu pārklāju. Vai kādas citas krāsas segu. Bet pats galvenais esot balts apģērbs. Neskatoties uz teicienu “par baltām čībiņām”, baltā krāsa ir glābjoša tumšā un infekciju pilnā laikā.

Zinātnieki arī piekrīt, ka krāsas ietekmē mūsu smadzenes, tāpēc te nav nekādas fantastikas. Simboli pastāv jau tūkstošiem gadu. Un šobrīd baltā krāsa var nomierināt un mazināt satraukumu.

Avots: “Esotericblog”

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Melnā krāsa interjerā – elegance un noslēpumainība. Dizaineres Ineses Jansones ieteikumi

Krāsas, kas labvēlīgi ietekmē ārstēšanos

Ko acu krāsa liecina par vīrieti attiecībās? Špikeris sievietēm

loading...