Pārmērīga laipnība jūs tikai sāpinās. Un lūk, kāpēc…
Vai romantiskās attiecībās ir iespējams būt pārāk laipnam? Daļa manis gribētu teikt nē, bet tikai tāpēc, lai mudinātu citus cilvēkus būt vēl laipnākiem. Jo laipnība ir viens no veselīgu un mīlošu attiecību pamatiem.
Bet es nevaru tā teikt. Jo ar laipnību var aiziet tik tālu, ka tā galu galā sāk sagraut attiecības, īpaši, ja tās ir vienpusējas.
Ņemot to vērā, “laipnības izrādīšanai” ir daudz negatīvu seku. Un mēs runājam ne tikai par iespējamu partnera attīstības ierobežošanu, bet arī par tās graujošo ietekmi uz jūsu veselību un spēju baudīt dzīvi.
Ja pēc dabas esat laipns un dāsns cilvēks, tas var kļūt par sava veida slazdiem, jo jūs automātiski cenšaties darīt “vairāk” savam partnerim. Un, ja esat vecāks, jums ir ļoti grūti atrast līdzsvaru starp pārmērīgu bērnu aizsardzību un iespēju viņiem augt patstāvīgiem.
Zemāk uzskaitītas visbiežāk sastopamās “pārliekas labvēlības” pazīmes. Par laimi, jūs varat ietekmēt katru no tām, ja ne savus bērnus, tad vismaz attiecībā uz savu partneri. Un, ja tas nav iespējams, tas jums norādīs, kam jāpievērš uzmanība.
“Būt par pašsaprotamu” ir nepatīkama, bet sirsnīga uzslavas izpausme. Ironiskā kārtā, jo uzticamāks esi un jo mazāk sūdzies, jo lielāka iespēja, ka tevi pieņems kā pašsaprotamu.” – Grēthena Rubina.
1. Pārliecinātība par to, kas viņam vai viņai ir vislabākais.
Pat ja jūs to zināt, ikvienam tomēr ir tiesības pašam pieņemt lēmumus, pat ja šie lēmumi ir slikti. Tas ir īpaši grūti vecākiem, kad viņi redz, ka viņu bērni sper “nepareizo soli”.
Ja es sāku pārāk iejaukties savas meitas dzīvē, viņa vienmēr atkārto: “Mammu, tu neļauj man dzīvot.” Un es to daru. Tas ir pietiekami godīgi. Maigi padomi ir apsveicami, bet jūsu partnerim (un bērniem) ir jādzīvo sava dzīve un pašiem jāpieļauj savas kļūdas.
2. Pārāk daudz pārbaužu un kontroles punktu.
Tas ietver pastāvīgu pārbaudi, vai jūsu partneris ir paēdis, viņa dienasgrāmatas lasīšanu, pārbaudi, vai viņš nav aizmirsis paņemt savas atslēgas, caurlaides karti, maku, vai viņš ir lietojis zāles, vai viņam ir silti, vai viņš ir paņēmis savu jaku… Tas viss ir labi domāts, bet jums ir jāļauj savam partnerim rīkoties patstāvīgi. Vai arī iemācīties to darīt. Ja izturēsieties pret viņu kā pret bērnu, viņš kļūs atkarīgs no jums.
Jums nevajadzētu teikt savam mīļotajam, ka viņš vai viņa jums ir kā “otrais bērns”. Nedariet tā – tas kaitēs jums abiem.
3. Būt pārlieku optimistiskam.
Optimisms ir laba lieta. Tas palīdz mums pārvarēt grūtus brīžus. Taču pārāk liels optimisms ir tikai kaitinošs. Un optimisms var arī mazināt kāda cita centienus.
“Toksiskais pozitīvisms” ir pozitīva attieksme, ko cilvēks demonstrē, lai slēptu savu neaizsargātību. Bet es personīgi dodu priekšroku lietot vārdu “toksisks”, runājot par patiešām toksiskām lietām.
4. Mēģinājumi izpatikt visiem apkārtējiem.
Vispirms un galvenokārt, izpatikt nozīmē censties darīt visu, kas ir vislabākais citiem. Tas ir labs motīvs. Taču galu galā tas jūs tikai nogurdinās, liekot justies aizvainotam un izmantotam. Prasme pateikt “nē” ir ļoti svarīga jūsu veselībai un apmierinātībai attiecībās.
5. Vēlēšanās “atrisināt” viņa problēmas.
Vēlme padarīt jūsu partnera dzīvi labāku ir laba lieta. Taču tas nenozīmē, ka jūs varat atrotīt piedurknes un sākt risināt viņa problēmas.
Jūs ne tikai cietīsiet neveiksmi, bet arī bremzēsiet viņa spēju pašam pieņemt lēmumus.
Ļaujot savam mīļotajam cilvēkam cīnīties un ciest neveiksmes (saprāta robežās), jūs dosiet viņam iespēju priecāties, kad viņam beidzot izdosies atrisināt kādu problēmu vai atkal piecelties. Tas arī palīdzēs stiprināt viņa vai viņas noturību un izpelnīsies jūsu cieņu.
6. Jūs vienmēr viņam piekrītat.
Mēģinājums izvairīties no konflikta nav laipnība, bet gan pasīvi agresīvas uzvedības izpausme. Nav nekas slikts, ja vēlaties saglabāt mieru, bet tikai tad, ja jums nav nekādas teikšanas attiecībās.
Satiekoties ar partneri, kuram patīk visu kontrolēt, nevēlēšanās strīdēties ir saprotama. Taču labāk ir nekavējoties šķirties no šīs personas (savas drošības labad).
7. Pārmērīga aizbildniecība.
Ja esat pārlieku aizsargājošs pret savu partneri, tas var izskatīties pēc laipnības, bet patiesībā tikai apmierina jūsu vajadzību pēc kontroles. Turklāt šāda uzvedība liek cilvēkam just, ka jūs viņam vai viņai neuzticaties. Dzīve ir riskanta lieta, un jums vajadzētu ļaut savam partnerim riskēt.
Vienmēr pievērsiet uzmanību, kad partneris cenšas kontrolēt jūs un to, ko jūs darāt. Tā ir neveselīga uzvedība.
LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!
Izskatos divreiz jaunāka… Kādas problēmas pazudīs, atzīstot savu vecumu?
Neatsakies no mīlestības. Atsakies no tiem, kuri tevi nespēj mīlēt!
“Tuvāk – tālāk” attiecības. Slimīga manipulācija, kurai nav nekāda sakara ar mīlestību!
Viltus mīlestība, uzmanība, rūpes. Kā sarakste atklāj toksisku cilvēku
Vispirs dot, tad saņemt. Septiņi laimes, mīlestības un karmas likumi