Kāpēc nupat aizvadītais gads vienmēr šķiet sliktākais piedzīvotais?

15-01-2019

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


Jau sācies 2019. gads, un mēs skatāmies uz 2018. gadu kā “uz vienu no sliktākajiem gadiem vēsturē”.

Daudzās valstīs mainījusies vadība, karš Sīrijā turpinās, dažās valstīs ūdens trūkums sasniedzis kritisko līmeni un citas nelaimes, kas piemeklējušas pasauli, parādās visdažādākajos apkopojumos un analītiķu spriedumos.

Vienmēr uzskatām tuvāko gadu par ļoti sliktu, bet vai tā patiešām ir? 2013. gadā “The Atlantic” publicēja komentāru ar nosaukumu “Kurš bija sliktākais gads vēsturē”, liekot noprast: lai gan mēs žēlojamies ar tagadni, iespējams, neredzam kopainu.

Piemēram, pirms 65,5 miljoniem gadu asteroīds Čiksulubs ietekmēja pašreizējo Jukatanas pussalu. Varbūt tas bija sliktākais gads planētas vēsturē, jo aukstuma periods pazemināja temperatūru starp 8 un 11 grādiem, iznīcinot praktiski visu dzīvo uz planētas. Vajadzīgi vēl kādi pierādījumi, ka tas gads patiesi nebija ļoti neveiksmīgs? Tikai 13% zemes virsmas veidoja akmeņi, kas varēja radīt šādu klimatu, tāpēc, ja asteroīdi nokristu citā vietā, daudzi dinozauri, iespējams, būtu izdzīvojuši.

Šodien nabadzība un nevienlīdzība kopā ar kariem un vardarbību rāda drūmu pasaules ainu. Tomēr, kad spāņi ieradās Amerikā, viņi atnesa sev līdzi slimības, kuras jaunajā pasaulē neviens nespēja pārdzīvot, tādējādi iznīcinot no 60% līdz 90% kontinenta pamatiedzīvotāju.

Pirmā Pasaules kara sākums, tā paša kara beigas; 1943. gads, kuru uzskata par Holokausta visnežēlīgāko gadu un ne tikai. Ir daudz šausmīgu gadu, bet pat šajā gadījumā mēs vienalga uzskatām, ka pašreizējais gads noteikti ir sliktākais.

Bet realitāte liecina, ka pat visas sliktās lietas, kas šobrīd notiek pasaulē, nav atnesušas tik daudz traģēdiju kā citi gadi citos laikos. Tas nozīmē, ka mēs beidzot atveram acis uz neizturamām parādībām reālajā dzīvē un ir jau par vēlu tās atkal aizvērt!

Avots: “Esotericblog”

loading...