Kāpēc nedrīkst atvadīties pāri slieksnim? Maģiskā nozīme un ticējumi

15-11-2023

Foto – Pixabay

Ticējumi par to, kāpēc nevajadzētu atvadīties pāri slieksnim, ir vieni no izplatītākajiem. Šis aizliegums dažkārt šķiet vairāk nekā tikai etiķetes noteikums, jo aiz tā slēpjas mistisks aizkulises.

Ticējumam, kas aizliedz atvadīties pār mājas slieksni, ir senas saknes: senatnē slieksnis nebija tikai robeža starp iekšējo un ārējo telpu. Tā bija vieta ar maģisku spēku.Pār slieksni ik dienu gāja cilvēki, nesot līdzi savus likteņus, lietas un enerģiju. Tika uzskatīts, ka slieksnim piemīt spēja attīrīt visu, kas to šķērsoja, atbrīvojoties no negācijām, negatīviem spēkiem un kaitīgām ietekmēm. Durvīs ir nepastāvība, bet slieksnis ir mūžīgs sargs, kas vienmēr gatavs aizsargāt māju un tās iemītniekus.

Maģiskā kontekstā slieksnim bija svarīga loma dažādos burvestību rituālos. Raganas un personas ar pārdabiskām spējām ieteica pie sliekšņa paslēpt īpašus amuletus, kas kļuva par aizsardzību pret ienaidniekiem un nesa mājai laimi. Tas uzsver sliekšņa maģisko būtību cilvēka dzīvē.

Senos laikos, lai pasargātu māju no ļauniem spēkiem, praktizēja pat mirušo apbedīšanu zem sliekšņa.Galvenās zīmes, kas saistītas ar mājas slieksni

Tika pieņemts, ka ienaidnieki, ienākot mājā, iziet cauri attīrīšanās procesam, jo slieksnis kļūst par saikni starp pasaulēm. Tādējādi atvadīšanās pāri slieksnim varēja atmodināt spēkus, kas palikuši kā ģimenes aizbildņi.

Turklāt māņticības pasaulē ar slieksni ir saistīti arī daudzi citi noteikumi. Aizliegts pār slieksni nodot naudu vai ēdienu, slaucīt grīdu prom no sliekšņa un uzmanīgi sekot līdzi atkritumiem, kas pārmesti pāri slieksnim.

Visas šīs tradīcijas uzsver sliekšņa rituālu ievērošanas nozīmi, cenšoties panākt labklājību un drošību mājās. Katrā vienkāršā aizliegumā atvadīties pāri slieksnim slēpjas sena gudrība, mantojums, kas mūs saista ar pagātnes noslēpumiem.

Veidi, kā piesaistīt mājoklim labklājību ar sliekšņa palīdzību

Jautājums par labklājības piesaisti caur mājas slieksni nes ne tikai seno māņticību pēdas, bet arī atspoguļo šīs vietas potenciālu kļūt par robežu starp iekšējo un ārējo pasauli, kā arī par kanālu bagātības ieplūšanai ģimenē.

Atklāsim senos noslēpumus un aplūkosim tradīcijas, kas var piesaistīt mājai finansiālo veiksmi.

Viens no interesantākajiem un izplatītākajiem rituāliem ir monētas novietošana zem paklāja uz sliekšņa.

Daudzi uzskata, ka uz sliekšņa novietotajai monētai ir spēks piesaistīt mājās naudu un pārpilnību kopā ar ikvienu, kurš to šķērso.

Šī brīnišķīgā paraža pārvēršas par viesmīlības simbolu, sagaidot viesus ne tikai sirsnīgi, bet arī ar finansiālas labklājības solījumu.

Slieksnis iegūst īpašu nozīmi, ja to aplūko mistiskā kontekstā.

Daudzi burvju mākslas pārstāvji un cilvēki ar pārdabiskām spējām iesaka būt uzmanīgiem pie sliekšņa.

Piemēram, nostājoties uz tā un pārdomājot negatīvus notikumus, cilvēks var atbrīvot savu apziņu un mājas telpu no negatīvas enerģijas, nepatikšanu un slimību ietekmes. Tādējādi slieksnis kļūst ne tikai par atveri, bet arī par filtru, kas atstāj ārpusē visu, kas var graut harmoniju un labsajūtu.

Turklāt māņticības praksē ar šo maģisko vietu ir saistīts vēl viens aspekts. Lai maksimāli palielinātu veiksmi un labklājību, atgriežoties mājās, slieksni ieteicams šķērsot ar labo kāju. Šī senā rituāla saknes meklējamas senatnē, kad labā kāja simbolizēja spēku un veiksmi.

Pārkāpjot slieksni ar labo kāju, cilvēki ticēja, ka tādējādi viņi savā mājoklī aicina labklājību un laimi. Šis rituāls kļūst par sava veida simbolu ticībai savam spēkam un spējām, kas pavada viņus viņu mājās un to apkārtnē.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Talismani, monētas, sveces. Desmit rituāli naudas piesaistīšanai dzīvē

Sveču maģija. Rituāls naudas piesaistīšanai ar zaļu sveci

Čeku dedzināšana naudas piesaistīšanai: kā darbojas šis rituāls? Ir arī praktisks aspekts!

loading...