Kāpēc kaķiem nevajadzētu dot zivis un pienu: jūs būsiet pārsteigti

06-12-2023

Foto – Pixabay


Ko kaķiem var dot no cilvēka pārtikas un kas ir stingri aizliegts un kāpēc.

Iespējams, pirmie kaķi, kurus pieradināja cilvēks, ēda ēdienu no galda. Lai gan dabā tie barojās tikai ar gaļu – tie ir plēsēji. Veterinārārsti apgalvo, ka patiesība ir kaut kur pa vidu. Sapratīsim, ko kaķiem var dot, izņemot pārtiku, ko – kategoriski nedrīkst un ko – tikai kā kārumu.

Kādus pārtikas produktus kaķiem nedrīkst dot

Pirms pareizā kaķu uztura sastādīšanas noskaidrosim, kādus produktus kaķiem nedrīkst dot – lai tos izslēgtu un nejauši nekaitētu savam mīlulim. Tātad, ko nevajadzētu dot kaķiem:

cūkgaļa un jērgaļa – pārāk trekna;

jēla gaļa – tā var izraisīt helmintozi;

aknas – jēlas aknas izraisa gremošanas traucējumus, vārītas aknas izraisa aizcietējumus;

kaulus, īpaši cauruļveida kaulus – tie var bojāt iekšējos orgānus vai izraisīt nosmakšanu;

cepts ēdiens – tas slikti sagremojas;

pārstrādāta gaļa – daudz tauku, sāls un garšvielu;

jēlas olas – palielina salmonelozes un E. coli risku;

sālīti un marinēti pārtikas produkti – konservi, sēnes, zivis un citi;Saldumi, piemēram, šokolādes konfektes, konfektes, ievārījumi, ievārījumi utt. – Šokolāde satur organisko savienojumu teobromīnu, kas ir nāvējošs kaķiem, un saldumi palielina diabēta risku;

ķiploki, sīpoli, tomāti, baklažāni, avokado un termiski neapstrādāti kartupeļi ir toksiski;

rabarberi un skābenes – izraisa urīnceļu akmeņu veidošanos;

vīnogas – toksiskas;

pākšaugi – var izraisīt vēdera pūšanos un ir grūti sagremojami;

rieksti – tajos ir daudz fosfora, kas ir bīstams;

sēnes – toksiskas;

rauga mīkla – var izraisīt elpas trūkumu, vemšanu, šķidrus izkārnījumus un zarnu savērpšanos;

kafija un tēja – satur kofeīnu un ļoti noslogo nervu sistēmu;

alkohols – izraisa nervu sistēmas bojājumus, krampjus un kustību zudumu;suņu barība – tās sastāvs nav piemērots kaķiem, var izraisīt svara zudumu.

Šajā pašā sarakstā – piens un zivis, tās arī nav vēlams dot kaķiem. “Kāpēc?” – jūs brīnīsieties. Atbildēsim.Kāpēc kaķiem nedrīkst dot zivis

Uz jautājumu: vai kaķiem var dot zivis, ikviens jums atbildēs – protams, var. Viņiem tās tik ļoti garšo! Visrūpīgākie saimnieki ir gatavi savus mīluļus barot ar zivīm gandrīz katru dienu. Tā ir taisnība: kaķiem ļoti patīk zivis, taču dabā viņi tās neēd – viņi neprot tās ķert.

Zivis kaķiem sāka piedāvāt cilvēks, jo zivis ir lētākas par gaļu. Viss būtu labi, bet zivis satur daudz minerālvielu, kuru dēļ attīstās urīnceļu akmeņi. Tāpat šis produkts satur daudz helmintu – tāpēc kaķiem nevajadzētu dot jēlu zivi (īpaši upju zivis). Tāpēc savu “astīti” var palutināt tikai laiku pa laikam ar vārītu jūras zivi bez kauliem, ne biežāk kā 1-2 reizes nedēļā.Kāpēc kaķiem nedrīkst dot pienu

Ne mazāk par zivīm kaķiem garšo piens. Tiesa, ne visiem – daži kaķi no tā atsakās, un šajā ziņā viņiem ir liela taisnība. Pienam ir viena īpatnība: to sagremo tikai mazi kaķēni. Kaķiem novecojot, tāpat kā daudziem cilvēkiem, tie zaudē spēju sagremot laktozi. Un pat neliela porcija var izraisīt caureju, sliktu dūšu vai vemšanu – tāpēc kaķiem nedrīkst dot pienu. Un pat tad, ja nav redzamu simptomu, mēs nevaram zināt, kā mincis jūtas, jo kaķi nesūdzas, ja viņiem sāp.

Kas attiecas uz raudzētiem piena produktiem – vai kaķis drīkst ēst, piemēram, biezpienu, kefīru vai skābo krējumu – tikai tad, ja tie ir ar zemu tauku saturu un tikai kā kārumu.

Ar kādiem dārzeņiem drīkst barot kaķus un ar ko tos vēl barot?

Aizliegumu ir diezgan daudz, bet, ja esat nolēmis barot kaķi ar dabīgu barību, jums būs daudz rūpju. Uztura pamatā jābūt olbaltumvielām – liesai gaļai, piemēram, vistas gaļai, liellopu gaļai (gaļas veidi jāmaina). Zivis, kā tika noskaidrots – tikai jūras un tikai pamieloties.

No dārzeņiem kaķiem der ķirbis, kabači, burkāni, gurķi, bietes, brokoļi, kāposti, baltie kāposti, kā arī lapu salāti, spināti, pētersīļi, pētersīļi, dilles un selerijas. Tie dārzeņi, kurus parasti mizojam, ir jānotīra un jāsagriež kubiņos. No augļiem kaķim var dot ābolu – mizotu un bez sēklām.

Protams, ar pirkto barību ir nedaudz vieglāk, taču tā var būt dārgāka, jo veterinārārsti iesaka dot priekšroku augstākās kvalitātes barībai. Tāpat nevajadzētu jaukt gatavo barību (gan mitro, gan sauso) un dabīgo barību kaķiem.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Septiņas labākās suņu šķirnes draudzīgai kopdzīvei ar kaķiem

Ja tev mājās kaķis, uzmanīgi ar šiem telpaugiem – dzīvniekam tie ir inde!

Maiguma lēkme. Kāpēc kaķis mīcās ar ķepām un murrā?

loading...