Kāpēc cilvēkus baida garais gads un ko nedarīt 2024. gadā?

30-09-2023

Ilustrācija – Pixabay.com


Garais gads – un 2024. gadā tiešām ir viena diena vairāk, proti, 29. Februāris, jau ir sācis satraukt prātus.

Garais gads iestājas ik pēc četriem gadiem, pievienojot kalendāram papildu dienu, proti, 29. februāri.

Tomēr gadsimtu gaitā māņticība un aizspriedumi radījuši dažādus aizliegumus un brīdinājumus par garajiem gadiem.Tad kāpēc papildu diena kalendārā cilvēkus tik ļoti biedē?

Garajā gadā nevajagot rīkot kāzas, dzemdēt un pat veikt remontu un lasīt sēnes.

Viens no slavenākajiem aizspriedumiem, kas saistīts ar pārcelšanās gadiem, ir aizliegums vākt sēnes. Šī ticējuma vēsture sakņojas senatnē, kad cilvēki ticēja, ka garajā gadā sēnes kļūst indīgas un bīstamas ēšanai.

Cita šī aizsprieduma versija apgalvo, ka šajā gadā ievāktajām sēnēm nav tādas pašas veselīgas vērtības kā citos gados.

Neatkarīgi no iemesla šis ticējums joprojām pastāv mūsdienu sabiedrībā un liek daudziem izvairīties no sēņu lasīšanas garajā gadā.

Tāpat aizspriedumi attiecas uz ģimenes un dzīves notikumiem.Daudzās kultūrās tiek uzskatīts, ka garajā gadā nedrīkst precēties vai dzemdēt bērnu. Šo aizliegumu pamatā ir ideja par negatīvām enerģijām, kas saistītas ar šo gadu.

Senajā mitoloģijā šāds gads tiek uzskatīts par nestabilu un neveiksmīgu gadu, un svarīgu notikumu rīkošana šādā laikā tiek uzskatīta par riskantu.

Garajā gadā aizliegumi var attiekties pat uz remontdarbiem un pārcelšanos. Tas ir saistīts ar uzskatu, ka šis laiks ir nelabvēlīgs pārmaiņām dzīvē. Cilvēki baidās, ka remontdarbi vai pārvākšanās, kas tiek veikti garajā gadā, var nest nelaimi un negatīvas sekas.

Citi viedokļi par garo gadu

Tomēr ir vērts atcerēties, ka aizspriedumiem nav zinātniska pamatojuma, un daudzi no tām ir balstīti uz leģendām un mītiem. Pat neskatoties uz visiem aizliegumiem un bailēm, slavenību vidū ir daudz cilvēku, kas dzimuši garajā gadā un guvuši lielus panākumus. To vidū ir Jūlijs Cēzars, Leonardo da Vinči, Deivids Koperfīlds un Marks Cukerbergs.

Arī ticējumiem par garajiem gadiem dažādās kultūrās un valstīs ir savas īpatnības. Dažās Āfrikas valstīs cilvēki paaugstina piesardzību garajā gadā, uzskatot to par paaugstināta riska periodu. Itālijā valda uzskats, ka cilvēki šajos gados kļūst mazāk draudzīgi viens pret otru, kas arī ir daļa no šī gada mitoloģijas.

Kopumā ticējumi par garajiem gadiem atspoguļo bagātu vēstures un kultūras mantojumu. Dažiem cilvēkiem tie var izraisīt satraucošas domas, bet citi tos uzskata par absurdiem un nepamatotiem.

Galu galā, vai ticēt vai neticēt ticējumiem par garo gadu, ir katra paša ziņā. Svarīgi atcerēties, ka zinātniskā realitāte un loģika vienmēr ir ticamāka par māņticīgiem aizspriedumiem.

LASI ARĪ ŠĪS PROGNOZES PAR 2024. GADU!

Tuvojas Pūķa gads! Horoskops 2024. gadam atklāj finansiāli veiksmīgākās zīmes

Kāds būs 2024. gads pēc austrumu horoskopa: aizbildnis, krāsas, mērķi

Laimes un veiksmes horoskops 2024. gadam. Ko nesīs Zaļais Koka Pūķis?

loading...