Kāpēc automašīnas gaisa kondicionieris var nedarboties?

24-01-2023

Publicitātes foto

Auto kondicionieri jau sen vairs nav greznība, bet gan minimāli nepieciešamā komforta ierīce. Tāpēc tas ir gandrīz jebkurā automašīnā, ieskaitot budžeta modeļus. Kad gaisa kondicionieris automašīnā atsakās strādāt vasaras karstākajās dienās, pat visprestižākā automašīna pārvēršas elles ratos. Diemžēl, šī parādība nav retums, un tam var būt daudz iemeslu – no banāla sistēmas piesārņojuma līdz viskritiskākajiem darbības traucējumiem. Lai gaisa kondicionieris jūsu automašīnā vienmēr funkcionētu un priecētu jūs ar vēsu gaisu, jums rūpīgi jāizmanto un pareizi jākopj gaisa kondicionēšanas sistēma automašīnā.

 

Galveno izaicinājumu automašīnas kondicionieris piedzīvo karstajā sezonā. Ilgi satiksmes sastrēgumi un augsta gaisa temperatūra liek iekārtai darboties ar maksimālu jaudu. Tāpēc tieši šajā periodā parasti rodas problēmas. Zemāk mēs apskatīsim izplatītākus darbības traucējumus, kuru dēļ automašīnas gaisa kondicionieris pārtrauc dzesēšanu un pūš siltu gaisu, un dažos gadījumos pat pilnībā pārstāj darboties.

Nepietiek dzesēšanas šķidruma

Ja pamanāt, ka jūsu automašīnas gaisa kondicionieris ir pārstājis darboties pareizi, tad vispirms ir jāpārbauda freona līmenis, ko sistēma izmanto kā aukstumaģentu.

Nepietiekama kondensatora dzesēšana

Kondensators ir viena no vissvarīgākajām gaisa kondicionēšanas sistēmas sastāvdaļām. Tas palīdz uzturēt optimālo temperatūru automašīnā, kas ir svarīga komfortablai automašīnas lietošanai karstās vasaras dienās.

Problēma ar kompresoru

Ja ar freona līmeni un dzesēšanas procesu viss ir kārtībā, ir vērts pārbaudīt kompresoru. Neskatoties uz to, ka kompresors bojājas diezgan reti, tas mēdz gadīties. Kompresors nodrošina freona saspiešanu un tā cirkulāciju pa iztvaicētāja caurulēm.

Problēma ar vadiem

Nepareiza elektrovadu sistēma gaisa kondicionēšanas sistēmā var rast nopietnas problēmas jebkuram automašīnas īpašniekam.

Problēma ar aizvaru

Problēma ar iestrēgušu aizvaru var rasties ikvienam, un tā ir visas automašīnas gaisa kondicionēšanas sistēmas nepareizas darbības rezultāts.

 

Ja jums ir problēmas ar kondicionieri, nekavējieties ar šī jautājuma risināšanu, jo mūsu reģionā ir gandrīz neiespējami braukt ar automašīnu ar bojātu kondicionieri. Meklējiet padomu pie speciālista, kurš palīdzēs atrast pareizo risinājumu jūsu problēmai!

Mēs ceram, ka šī informācija jums būs noderīga.

 

loading...