Kāpēc ar gadiem svars pieaug visiem veseliem cilvēkiem, skaidro Anatolijs Danilāns

02-11-2019

Foto – arsts.lv

Gadu gaitā ķermeņa masa palielinās gandrīz visiem veseliem cilvēkiem. Ar zināmu atkāpi šo tendenci var saukt par fizioloģisku parādību, uzsver profesors Anatolijs Danilāns.

Pacients, kurš samazinājis ķermeņa masu, atšķiras no pārējiem cilvēkiem, jo viņam jārūpējas, lai ķermeņa masas palielināšanās nenotiktu nemaz (tāpat kā no alkohola atkarīgs cilvēks alkoholu lietot nedrīkst nemaz).

Kāpēc tomēr iestājas aptaukošanās recidīvs, ja ķermeņa masa jau vairākus mēnešus bijusi stabila? Tam var būt vairāki cēloņi.

Viens no tiem ir tāds, ka pacientam zudis stimuls, kas bija novājēšanas laikā, kad ar gandarījumu viņš varēja reģistrēt zaudētos kilogramus.

Pacients visam var “atmest ar roku” arī tāpēc, ka, pēc viņa domām, nav sasniegts cerētais rezultāts, piemēram, ārējais izskats ir tālu no kārotā.

Dažreiz pacienta uzmanība pēc ilgāka laika posma atslābst, jo viņam sāk šķist, ka ir pilnīgi izārstējies, ja jau tik ilgi bija saglabājis ķermeņa masu stabilu.

Beidzot, ja izvēlētās ķermeņa masas saglabāšana saistīta ar lielām pūlēm un sliktu dzīves kvalitāti, tad pēc zināma laika šāda situācija apnīk vai kļūst nepanesama, un iestājas aptaukošanās.

Pēdējais apstāklis apliecina, cik svarīgi ir nepārspīlēt ķermeņa masas reducēšanas pakāpi.

(No Anatolija Danilāna grāmatas “Dzīvo priecīgs un vesels!”)

LASI VAIRĀK >> ANATOLIJS DANILĀNS: TEIKT, KA VISAS SLIMĪBAS IR NO NERVIEM, IR PĀRSPĪLĒTS!

loading...