Kaķis “iezīmē” teritoriju mājās. Kā vienkārī atrisināt problēmu?

05-08-2023

Foto – Pixabay

Dažreiz problēmu var atrisināt ļoti vienkārši un ātri, ja jūs saprotat savu mājdzīvnieku.

Grūti atrast cilvēku, kas neaizraujas ar kaķiem. Šie dzīvnieki ir kļuvuši par iecienītākajiem mājdzīvniekiem, taču dažkārt ar to uzvedību ir zināmas grūtības. Tāpēc šodien detalizēti noskaidrosim, ko darīt, ja kaķis iezīmē teritoriju.

Teritorijas iezīmēšana ir dabisks kaķu reflekss. Un atstāt zīmes mājā var gan jauns kaķis, gan arī pieaugušais. Tomēr ar to var cīnīties.

Kāpēc kaķi sāk apzīmēt teritoriju – galvenais iemesls

Ne visi pūkaiņu īpašnieki saprot, kāpēc kaķis iezīmē māju. Daudziem šis ieradums kļūst par īstu problēmu. Kaķi refleksīvi atstāj smakojošas zīmes, apliecinot savas tiesības uz noteiktu teritoriju. Turklāt seksuāli nobriedušiem kaķiem zīmes palīdz atrast partneri.

Dažādu šķirņu kaķi sāk atstāt zīmes atšķirīgā vecumā – parasti tas ir robežās no 5 līdz 12 mēnešiem. Tas ir laiks, kad kaķenēm sākas pubertāte. Tāpēc, ja pieaudzis kaķis ir sācis atstāt vēstulītes, viņam ir nepieciešams pāris.

Kastrācija glābj no šī dabiskā ieraduma. Tomēr gadās, ka arī pēc kastrācijas kaķis turpina to darīt. Šajā gadījumā iemesls nav fizioloģijā.Kāpēc kastrēts kaķis iezīmē māju?

Veterinārārsti identificē vairākus iemeslus, kāpēc jūsu mīlulis pēc sterilizācijas turpina atstāt pēdas mājoklī:

– ieradums – kaķēns joprojām var atcerēties šo refleksu un turpināt atstāt pēdas;

– aizvainojums – kaķi var izmantot marķēšanu, lai atriebtos par neatbilstošu aprūpi, piemēram, uzmanības trūkumu;– bailes – kaķi bieži atstāj pēdas, ja viņus ir kaut kas nobiedējis;

– sāpes – kaķi nespēj jums pastāstīt par izmaiņām savā ķermenī, tāpēc bieži vien iezīmē, lai par to signalizētu;

– greizsirdība – kaķi reaģē uz sāncensību, apzīmējot, un sāncensis var būt gan cits kaķis, gan cilvēks.

Tagad, kad galvenie cēloņi ir noskaidroti, detalizēti apspriedīsim, kas jums jādara, lai kaķis tā nedarītu.

Kaķa ieradums – kā novērst?

Uzmanīgi kaķu īpašnieki ātri noteiks, kāpēc viņu mīlulis iezīmē māju. Ja rodas problēmas, vērts vērsties pie veterinārārsta ar konkrētu jautājumu. Ārsts prasmīgi atrisinās jūsu situāciju. Pirms vizītes pie veterinārārsta dažas dienas rūpīgi novērojiet sava pūkainā mīluļa uzvedību.

Jūs varat pilnībā izvairīties no apzīmēšanas, ja apsvērsiet iespēju veikt sterilizāciju agrīnā stadijā, t. i., pirms pubertātes. Šādā gadījumā risks būs minimāls.

Dažreiz, lai kaķis pārtrauktu apzīmēšanu, ir nepieciešams tikai uzturēt tīrāku pakaišu trauku. Biežāk mainiet pildījumu, lai kaķis justos ērtāk.

Bieži murrātāju īpašnieki interesējas par to, kā atradināt kaķi iezīmēt teritoriju bez kastrācijas. Katrs gadījums ir atšķirīgs.

Veterinārārsti iesaka pavadīt vairāk laika kopā ar mājdzīvnieku, sarīkot ar viņu spēles, iepriecināt ar iecienītiem našķiem un samazināt līdz minimumam jebkādu stresu. Vairumā gadījumu kaķi aizmirst refleksoro iezīmēšanu.

Ko var izsmidzināt, lai kaķis neiezīmētu – efektīvi līdzekļi

Kaķi var atstāt zīmes jebkurā vietā. Nereti tās ir mīkstās mēbeles, no kurām ir ļoti grūti atbrīvoties no zīmju pēdām un smakas.

Jebkurā veterinārajā aptiekā var iegādāties līdzekli, kas novērš kaķa apzīmēšanu. Parasti tas ir aerosols, ar kuru ieteicams apstrādāt tos priekšmetus, kas visvairāk patīk apzīmēt jūsu mīlulim. Šādu līdzekļu efektivitāte ir diezgan augsta.

Turklāt tajā pašā aptiekā var ieteikt tabletes, lai novērstu kaķa iezīmēšanu. Pirms to lietošanas ieteicams konsultēties ar veterinārārstu.

Īpaši pieredzējuši kaķu īpašnieki zina, kā atradināt kaķi apzīmēt ar tautas līdzekļiem.

Lai to izdarītu, biežo apzīmējumu vietas apstrādā ar asām smaržvielām, kuras kaķi ienīst. Šādam līdzeklim nepieciešami citrusaugļi un šķidrās ziepes.

Sasmalcinātu apelsīna miziņu pārlej ar verdošu ūdeni un atstāj uz divām stundām.

Pēc tam uzlējumam pievienojiet sasmalcinātu citronu un šķidras ziepes, nokāšiejiet un apstrādājiet vietas, kur kaķis labprāt apzīmē.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kāpēc kaķis guļ tev uz spilvena un vai ļaut to darīt?

Kaķis ir īsts empāts, kurš spēj izdziedināt dvēseli, ķermeni un garu

Pūkainais biorezonators. Labākais dziednieks – strīpainais mājas kaķis!

loading...