Kaitīgie ieradumi un reālā dzīve. Lietuvuiešu rakstnieces stāsts

17-08-2019


Ir daudz kaitīgu ieradumu, kuru upuri nespēj pateikt nē. Paši kaitīgākie beidzas ar elektrisko krēslu vai kāzām. ROBERTS BENŠLIJS Interesanti, kādi būtu mūsu ēšanas paradumi, ja mēs neko nebūtu dzirdējuši par glutēnu, holesterīnu, hormoniem un modifi cēto pārtiku.

Ja nebūtu iedomājušies, ka viens produkts var būt labs, bet cits — slikts. Vai nosodītu ātrās uzkodas, izjustu vainu, ēdot hamburgerus un kartupelīšus fr ee? Lūk, mans mīļais apgalvo, ka katru dienu pusdienās un vakariņās izvēlētos saulespuķu eļļā ceptus kartupeļus un daudz, daudz desas.

NO EVAS TOMBAKAS GRĀMATAS “LAIMES TABLETĪTES”

Mūsu vecākais dēls Toms, to dzirdot, šausminās un dusmojas. Smieklīgi — šis puisis uzauga, uzkozdams vien kartupelīšus free trīsreiz dienā līdz savai divpadsmitajai dzimšanas dienai. Mēs ar vīru ne pa jokam bijām satraukušies, kā viņš izdzīvos, ko teiks vecvecāki, ja uzzinās… Un nekas — Toms labi izdzīvoja, izauga stiprs, sportisks gan augumā, gan muskuļos — no skata apskaužams.

Nosvinējis divdesmit piekto dzimšanas dienu, viņš sāka ēst tik veselīgi, ka no viņa varētu pamācīties. Nu, bet es… Ko pati izvēlētos, ja nejustos vainīga, norobežotos no pļāpām, ka vienā veidā ēst ir pareizi, citā — nepareizi? Patiešām nezinu — mani nogurdinājuši informācijas bubuļi. Bērnībā sapņoju: izaugšu liela un dzeršu limonādi ar smalkmaizītēm.

Tagad — ne kūkas, ne limonāde. Nezinu, varbūt tāpēc, ka nevēlos, vai arī tāpēc, ka nesaprotu, ko patiesībā vēlos. Vainīgi stiepdama roku pēc otras glāzes “Chardonnay”, sevi mierinu: ja cilvēki tic pozitīvo domu spēkam, kāpēc tad viņi lauza galvu par pārtiku? Lai sev pasaka tas (taču “tik vienkārši — vajag tikai izmainīt domas”), ka nav nepiemērotu produktu. Ka visa pārtika ir laba un veselīga. Vajag vien nepārstāt pateikties (domās un vārdos), un visi “sliktumi” tiks neitralizēti.

Pateikties par laimi, ka nemirsti badā. Pateikties, ka nezini, kas ir trūkums (pazīsti tikai gavēni un organisma att īrīšanas dienas, kuras izvēlies pēc savas gribas veselības dēļ). Ka tev ir nauda, lai pirktu, un tu vari un spēj izvēlēties. Ka ēd to, kas garšo un kas liek justies laimīgam. Labprāt izvēlējos un arī tev piedāvāju dažus veselīgus paradumus, kuri pēc mirkļa tiks noliegti, bet pēc tam atkal — att aisnoti. Lai dzīvo veselīga anarhija!

“Lai vai kas, dzer astoņas glāzes ūdens dienā” Mūsdienu veselības guru runā par ūdens atjaunojošo iedarbību, nepieciešamību izdzert divus litrus ūdens dienā. Aģitē dzert, vēl pirms jūtam slāpes. Ajūrvēda māca, ka ūdens pārpilnība organismā var slikti iedarboties uz pašsajūtu, tāpēc liek dzert tad, kad vēlies, par spīti gudrajiem, kuri TV no ekrānos norāda, cik vajadzētu. Tomēr glāze ūdens, tikko pamostoties, nevienam patiešām nekaitēs.

Īpaši, ja ūdens būs silts, vismaz istabas temperatūrā. Nieres fi ltrē asinsriti, un toksīni tiek izvadīti urinējot. Ar veselību saistīts jautājums: vai vairāk ūdens uzlabo nieru darbību vai arī samazina to spēju veikt fi ltrēšanas funkcijas? Es dzēru trīs litrus (un vairāk) ūdens dienā, kad biju aizrāvusies ar karsto jogu.

Tā bija pārsteidzoša iedarbība uz manu sauso ādu — aizmirsu visus mitrinošos krēmus, bez kuriem parasti nespēju iztikt. Taču ķermenis nejutās laimīgs — imunitāte samazinājās, mocīja mūžīga pilnuma sajūta.

loading...