Kairinātu zarnu sindroms. Profesors Danilāns skaidro, cik izplatīta šī kaite

07-11-2019

Publicitātes foto


Hroniskas, ilgstošas sūdzības par sāpēm vēderā, vēdera izejas traucējumiem, vēdera uzpūšanos u. c. ir daudziem cilvēkiem.

Ja sūdzības ir ilgstošas, tad paši arī nospriež, ka ir slimi ar hronisku enterītu vai kolītu — ar hronisku zarnu iekaisumu. Bet tā nav taisnība.

Šīs slimības sastopamas daudz, daudz retāk, nekā cilvēki domā.

Visbiežāk sūdzības rada pavisam cita hroniska slimība — kairinātu zarnu sindroms. Šī kaite ir ļoti bieži sastopama, labi zināma, tās pamatā laikam taču ir mūsu nemierīgie dzīves apstākļi, uztraukumi, neapmierinātība, centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi.

Ļoti daudziem cilvēkiem uztraukuma laikā vai pēc liela sasprindzinājuma ir dažādas sūdzības par kuņģa un zarnu darbību.

Esmu novērojis, ka Latvijā šo funkcionāla rakstura slimību bieži nepareizi uzskata par hronisku aizkuņģa dziedzera iekaisumu, hronisku zarnu iekaisumu, dažādām žultsceļu slimībām un atbilstoši tam arī nepareizi ārstē.

Vēlreiz uzsveru, ka kairinātu zarnu sindroms ir ļoti bieži sastopama slimība. Sāpes vēderā, vēdera izejas traucējumi utt. — tie ir zarnu darbības traucējumi, nevis zarnu iekaisums.

Dāņu zinātnieki pētījuši, cik bieži Kopenhāgenā un tās apkārtnē dzīvojošajiem cilvēkiem (ne slimniekiem!) sastopams šis kairināto zarnu sindroms. Varbūt dāņi pārspīlē, bet, pēc viņu datiem, tāds ir 40 procentiem visu iedzīvotāju.

Droši vien mēs šajā ziņā esam līdzīgi dāņiem, tikai diagnostikas kļūdu dēļ kairinātu zarnu sindroms bieži tiek uzskatīts par kādu citu slimību.

No Anatolija Danilāna grāmatas “Dzīvo vesels!”

LASI VAIRĀK: PROFESORS DANILĀNS ATKLĀJ MĪTUS UN PATIESĪBU PAR ZARNU SKALOŠANU

loading...